Artykuły do tagu: Ziemia

19.03.2024 12:51
Godzina dla Ziemi
Już w sobotę (23.03) o 20:30 obędzie się akcja Godzina dla Ziemi WWF 2024. W symbolicznym geście solidarności z planetą zostanie na chwilę wygaszone oświetlenie, aby zwrócić uwagę na stan otaczającej nas przyrody, a w tym w szczególności rzek, jako ważnych ekosystemów, które potrzebują wsparcia i właściwego zarządzania.
Ziemia okrzemkowa i diatomit: Właściwości, zastosowanie i korzyści stosowania
Ziemia okrzemkowa oraz diatomit to dwa naturalne minerały, które zyskują coraz większą popularność ze względu na swoje unikalne właściwości i szerokie zastosowanie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym substancjom, omówimy ich właściwości, zastosowanie oraz korzyści płynące z ich stosowania.
Alchemik, średniowieczne degustacje i wiele innych
Tuż przed sylwestrem w Piotrkowie zorganizowano wyjątkowe wydarzenie. Było to spotkanie z Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej, które połączone zostało z promocją publikacji historycznej.
Ostatnie spotkanie w Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie z historią. W piątek (29.12.2023) muzealnicy we współpracy z Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej zorganizują wydarzenie połączone z promocją publikacji poświęconej historycznej Ziemi Sieradzkiej, w obrębie której przed laty znajdował się Piotrków. Będzie to ostatnie w 2023 roku spotkanie w piotrkowskim Muzeum.
Posłanki na Sejm RP Anita Sowińska i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przyjechały do Piotrkowa Trybunalskiego, by porozmawiać z tutejszą młodzieżą na temat tego, jak wygląda szkoła w czasach pełnienia funkcji Ministra Edukacji i Nauki przez Przemysława Czarnka. Dopytywały też młodych ludzi, jak ich zdaniem powinny wyglądać standardy współczesnego nauczania.
Sprzątali i szukali skarbów w ziemi
Na ziemi piotrkowskiej w weekend gościł wyjątkowy klub sportowy. Magnes Neodymowy - Detektor Metali to zrzeszenie zawodników, którzy zajmują się... sprzątaniem. Przy okazji tego porządkowania znajdują w ziemi wiele ciekawych rzeczy.
Wybierzemy najpopularniejszego sportowca ziemi piotrkowskiej
Już po raz kolejny starostwo powiatowe chce nagrodzić środowisko sportowe za wkład w promocję i rozwój sportu i kultury fizycznej naszego regionu. Rozpoczęła się III Edycja Plebiscytu Sportowego Ziemi Piotrkowskiej.
Wybrano najpiękniejsze zdjęcia
Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego "Ziemia Piotrkowska - Moja Mała Ojczyzna" organizowanego przez Starostwo Powiatowe. W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszono 65 prac.
Puchar
Tomasz Mankiewicz, który dziurę w drodze postanowił wykorzystać do... zasadzenia kwiatów, został zwycięzcą drugiej edycji "Ale dziury". Konkurs zorganizował miejski radny Łukasz Janik.
„Skok” na pieniądze najbogatszej gminy w kraju?
Około 60 mln złotych rocznie zyska budżet gminy Bełchatów dzięki propozycji wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Zakłada ona wchłonięcie przez gminę Bełchatów fragmentu dotychczasowego terenu Kleszczowa, wraz z budynkiem Elektrowni Bełchatów i związanymi z nią dochodami. Włodarze okalającej Bełchatów gminy zapowiadają, że funduszami podzielą się także z innymi dotychczas wykluczonymi samorządami z ziemi bełchatowskiej. Wójt Konrad Koc w czwartek (23 września) zorganizował konferencję, na której wspólnie z burmistrzem Zelowa oraz posłanką Małgorzatą Janowską poparli ewentualne zmiany terytorialne.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat