W tym roku przypada 100. rocznica urodzin papieża Polaka, św. Jana Pawła II. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie ogłasza konkurs, w którym mogą wziąć udział dzieci i dorośli. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 maja.
2 kwietnia 2005 roku zmarł papież Jan Paweł II. Dziś obchodzimy 15. rocznicę jego śmierci. Ze względu na epidemię odwołane zostały wszystkie oficjalne uroczystości upamiętniające papieża Polaka.
W piątek (14 lutego) przypada 78. rocznica powstania Armii Krajowej. W Piotrkowie z tej okazji przedstawiciele miasta na czele z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ludomirem Penciną złożyli kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, tablicą poświęconą gen. Stefanowi Roweckiemu oraz przed jego popiersiem w alei 3 Maja.
Wystawę zatytułowaną „Marynarka Wojenna w stuleciu odrodzonej Rzeczypospolitej”, można oglądać w murach piotrkowskiego Zamku Królewskiego do końca kwietnia 2020 roku.
15-lecie piotrkowskiego Klubu Aikido Aikikai świętowali w sobotę jego założyciele, członkowie i sympatycy. W Hali Relax można było podziwiać popisy mistrzów aikido. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu rozmawialiśmy Martą i Michałem Wąsami, instruktorami aikido (4 dan), którzy stworzyli ten piotrkowski klub.
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W poniedziałek w Piotrkowie odbyły się oficjalne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.
Dokładnie 100 lat temu w oficjalnym dokumencie urzędowym pojawiła się nazwa województwo łódzkie. Choć przez lata zmieniały się jego granice i obszar, to niezmiennie zamieszkiwali je wspaniali ludzie. Możemy chwalić się wspaniałą przyrodą, urokliwymi krajobrazami, dziedzictwem historycznym i kulturowym. Możemy być z niego dumni, dlatego w tym roku hucznie świętujemy jubileusz.
8 października minie 80 lat od utworzenia przez hitlerowców getta żydowskiego w Piotrkowie. Pierwszego getta w okupowanej Europie. W ramach obchodów tej rocznicy Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim organizuje wydarzenie pn. „Granice pamięci”.
W środę 4 września w Sulejowie uczczono 80. rocznicę bombardowania miasta. - W wyniku bombardowania Sulejów został zniszczony w 80 - 90 procentach. Tragedia, która dotknęła mieszkańców daje nam pełne prawo do tego, by uczcić pamięć poległych. Dziś najważniejsi są nasi seniorzy, ludzie, którzy to przeżyli - mówił Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.