Finał kolejnej, siedemnastej już edycji Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Nie inaczej jest w Piotrkowie. Baza danych z wykazem najbardziej potrzebujących osób została otwarta.
Rośnie liczba samobójstw w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. W ciągu 10 miesięcy tego roku aż 75 osób targnęło się na swoje życie.
Czy dając żebrzącemu pieniądze nieświadomie wyrządzamy mu krzywdę, samemu pozbawiając się wyrzutów sumienia? Jak pomagać ludziom, którzy - jak twierdzą - znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i o pomoc proszą np. na ulicy?
Do dyżurnego policji dodzwoniła się roztrzęsiona kobieta i poinformowała, że maleńkie dziecko dusi się i może umrzeć. Kiedy udało się ustalić, gdzie potrzebna jest pomoc, na miejsce pojechało dwóch opoczyńskich dzielnicowych. Do dramatycznych zdarzeń doszło w jednym z domów w Opocznie 4 listopada.
Strażnicy miejscy apelują, aby zwracać uwagę na osoby leżące na trawnikach, ławkach czy przystankach autobusowych. Taki stan rzeczy nie musi oznaczać wyłącznie upojenia alkoholowego, ale może być wynikiem choroby lub zasłabnięcia.
Leżał pijany pod ławką na przystanku MZK w Al. Armii Krajowej. Gdyby nie reakcja przechodnia, który wezwał strażników miejskich, piotrkowianin mógłby nie przeżyć.
Neurolodzy z bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego złożyli wypowiedzenia. Z pracy chcą odejść wraz z końcem miesiąca.
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.
28-letni mężczyzna, wracający z dyskoteki, został zaatakowany przez dziki. Przed napastnikami uciekł na drzewo, stamtąd wezwał na pomoc policję.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca będzie obchodzony 16 października także w Piotrkowie. Uczniowie gimnazjów nauczą się udzielania pierwszej pomocy, a szczególnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.