Nieczęsto się zdarza, aby mecz juniorów był zabezpieczany przez ochroniarzy i policjantów, ale w przypadku ostatniego spotkania w II lidze wojewódzkiej juniorów pomiędzy Polonią a UKS Concordia 1909 ich obecność prawdopodobnie zapobiegła burdom. Fani Polonii niemal przez cały mecz wyzywali piłkarzy przeciwnej drużyny, a wszystkiemu przysłuchiwały się m.in. małe dzieci. Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ktoś wreszcie przerwał tę spiralę nienawiści?
Pierwsze miejsce zajęła uczennica ZSP nr 6 z Piotrkowa Trybunalskiego w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.
W poniedziałek rano na basenie przy Belzackiej w Piotrkowie rozszczelniła się instalacja dozująca chemię basenową. Tych, którzy przyszli popływać zaczęły szczypać oczy, odczuwali te drapanie w gardle. Trzeba było wezwać strażaków i ewakuować obiekt.
Straż Miejska w Piotrkowie rozpoczęła kontrole, których zadaniem jest wyeliminowanie procederu palenia śmieci w domowych piecach.
Do naszego miasta znów zawita Kampania Bezpieczny Maluch, która od 6 lat pomaga rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dzieci. Bezpłatne warsztaty odbywają się w kilkudziesięciu miastach Polski, wszędzie prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa.
Każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo - zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami, a także sprawdzić, czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Wystarczy odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwsi mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska już skorzystali z tego prawa.
55 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 76 zostało rannych – to dotychczasowy bilans policyjnej akcji Znicz w woj. łódzkim.
- A wie pan w ogóle, skąd nazwa Parafialna? Bo ja nie wiem. Gdzie tu w ogóle jest kościół? - uśmiecha się gorzko jeden z mieszkańców ulicy. Nazwa to jednak zdecydowanie najmniejszy z problemów, z jakim muszą zmagać się mieszkańcy. - Bardziej pasowałoby ulica Zapomniana – mówi mężczyzna. Brak chodników, latarni, niebezpieczne skrzyżowania... Ciśnie się na usta słowo „litania”.
Długie kolejki, odległe terminy...Nie oszukujmy się – do działania publicznej służby zdrowia można mieć sporo zastrzeżeń i nie dziwota więc, że szukamy alternatywnych rozwiązań, a co za tym idzie, rozglądamy się za prywatną opieką lekarską. Tu pojawia się ważny dylemat – zdecydować się na abonament czy też ubezpieczenie medyczne?
Na skrzyżowaniu DK 12 i drogi powiatowej Przygłów-Koło doszło ostatnio do tragicznego wypadku, zginęły dwie osoby. Stale rosnące natężenie ruchu spowodowało, że przepustowość tej drogi już się skończyła, a skrzyżowania takie jak to w Przygłowie są bardzo niebezpieczne. Nie ma mowy o płynnym ruchu przez większą część doby.