Przed wyjazdem na wakacje sprawdź swoje biuro podróży - przypomina Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Tradycją w gminie Aleksandrów stały się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone z obchodami Dnia Strażaka. Również w tym roku ten dzień miał szczególny charakter. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną.
Inspektor Renata Kasprzyk-Papierniak 8 maja punktualnie o 11.00 oficjalnie przejęła dowodzenie w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
Uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Lamberta i odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców 3 maja i 23 czerwca 1944 roku na Kopcu” to główne punkty radomszczańskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.
Niebawem Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej obchodzić będzie setną rocznicę powstania. Udział w uroczystościach zapowiedział już Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, który wczoraj odwiedził piotrkowskie lotnisko i spotkał się z jego władzami.
Oczyszczalnia ścieków w Tomaszowie Mazowieckim uzyska nową jakość. Wkrótce ruszy modernizacja obiektu. Powstanie także ponad 102,5 km nowej kanalizacji sanitarnej. - Zostały rozstrzygnięte wszystkie przetargi - mówi Andrzej Barański, prezes Zakładu gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie.
Tomaszowska oczyszczalnia ścieków wreszcie będzie zmodernizowana. Obiekt powstał w latach 70. i jest reliktem przeszłości z trudem spełniającym normy. Ale dzięki środkom z Unii Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostanie ona gruntownie przebudowana. Poza tym w ramach projektu “Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej” powstanie ponad 100 km nowej kanalizacji sanitarnej.
To największa inwestycja w gminie Sulejów ostatnich lat. Modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji dzięki wsparciu Unii Europejskiej i WFOŚiGW spowoduje, że środowisko Sulejowa i okolic będzie o wiele czystsze. Skorzystają na tym mieszkańcy, a także Zalew Sulejowski – główna atrakcja turystyczna regionu.
W niedzielę w kościele św. Floriana w Sulejowie odprawiona została msza święta upamiętniająca osoby aresztowane przez Niemców w Sulejowie 11 lutego 1941 r. i stracone w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.