Policjanci, strażacy, leśniczy i rodzina przez całą noc szukali 90-letniego mieszkańca gminy Drzewica. Straszy mężczyzna wybrał się rowerem do lasu, do wieczora nie wrócił do domu, służby powiadomił zaniepokojony sąsiad.
Od mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej w niedzielę 26 lutego rozpoczną się miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Kilka dni temu informowaliśmy, że posterunek (może nawet komisariat) policji powróci do Woli Krzysztoporskiej. Już wrócił do miejscowości Drzewica w powiecie opoczyńskim.
Koło nr 16 Polskiego Związku Niewidomych w Piotrkowie świętuje swoje 65-lecie.
Policjanci z Opoczna zatrzymali mężczyznę, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Na terenie posesji 51-latka zlikwidowana została plantacja 41 sadzonek marihuany. Dodatkowo zabezpieczono ponad 600 gramów suszu konopi.
Honorowa asysta Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Dęblina, do tego obecność ministra obrony narodowej - wszystko dla uczczenia pamięci 663 żołnierzy, którzy zginęli podczas obrony Gór Borowskich we wrześniu 1939 r.
Uroczystości poświęcone 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Piotrkowie o godz. 10.00 w amfiteatrze miejskim. Niestety pierwszą część obchodów zepsuła pogoda. Msza święta odprawiana była w strugach deszczu.
Na ulicy Opoczyńskiej w Sulejowie doszło w środę do wypadku drogowego.
Do miejskiej kanalizacji miało się przyłączyć minimum 1500 osób, przyłączyło się tylko 1000. Za mało by osiągnąć tzw. efekt ekologiczny, niezbędny przy rozliczaniu się z dotacji, jaką Piotrków otrzymał na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków.
W środę podczas specjalnej konferencji podsumowano projekt "Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim", współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.