Jednostka OSP Bieżywody w gminie Czarnocin wzbogaciła się o nowy lekki samochód strażacki. Citroen jumper został kupiony dzięki pieniądzom budżetu z gminy Czarnocin, funduszowi sołeckiemu za rok 2019 oraz wkładowi własnemu strażaków.
6,6 mln z funduszy unijnych pozyskał Piotrków na realizację programu „Razem możemy jeszcze więcej”, dzięki któremu 445 osób niesamodzielnych i ich opiekunów otrzyma wsparcie.
Gmina Czarnocin rozważa możliwość otwarcia Klubu Malucha na swoim terenie. Opieka w klubie miałaby być sprawowana nad dziećmi w wieku od ukończenia 1. roku życia do zakończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 lata. Do 20 lutego trwa zbieranie anonimowych ankiet od rodziców, którzy byliby zainteresowani taką opieką już od 1 września 2020 r.
Zmobilizowali się w grudniu. Chcieli pomóc Krystiankowi, mieszkańcowi wsi Przygłów, który choruje na nowotwór. Strażacy z OSP Przygłów ogłosili więc akcję zbiórki złomu, której rozmiary przerosły najśmielsze oczekiwania. Po ponad dwóch miesiącach ogłosili, ile pieniędzy udało im się zebrać.
Ma 18 lat i ma mutację genu typu MECP2. Takich osób w Polsce jest troje, a Patryk Kabziński jest najstarszym z nich. Patryk dzięki dotychczasowej pomocy i rehabilitacji chodzi samodzielnie. Potrzebuje jednak pomocy i wiele osób udziela mu wsparcia organizując bal czy spotkanie z rzeźbiarzami. To wszystko 8 lutego w Piotrkowie.
Opoczyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Podczas jednej z kontroli okazało się, że zatrzymani mężczyźni nie mieli uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Numer 112 może uratować życie - powiedział w czwartek 30 stycznia w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się w Centrum Powiadamiana Ratunkowego z sześcioletnim Rafałem z Rybnika, który zadzwonił pod numer alarmowy, gdy jego mama straciła przytomność. - Wykorzystując ten numer, najprawdopodobniej uratował życie swojej mamie. Rafał, naprawdę, ogromna przytomność umysłu, bardzo dzielny chłopiec, bardzo mądry, i cieszę się, że tak się stało – podkreślił szef rządu.
Odkąd policjanci mogą kontrolować stan drogomierzy w samochodach i porównywać go z zapisami z ostatniego badania technicznego, w mediach zrobiło się głośno o kolejnych rekordowych "korektach" wskazań liczników. Jedna z ciężarówek kontrolowanych na terenie województwa łódzkiego miała cofnięty licznik o ponad 1 mln 300 tys. kilometrów! Okazuje się, że niewiele mniejsze rekordy padały również na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. W dwóch przypadkach na licznikach brakowało ponad miliona kilometrów.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali 47-letniego obywatela Litwy, który kierował ciągnikiem siodłowym. Był pijany.
Piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wraz z Piotrkowską Orkiestrą Kameralną i Orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej zapraszają na wyjątkowy koncert karnawałowy.