Wkrótce ruszy gruntowna przebudowa drogi gminnej w Gajkowicach. W ramach zadania wykonawca wymieni nie tylko nawierzchnię, ale i konstrukcję jezdni oraz na nowo postawi mostek. Prace potrwają do jesieni przyszłego roku.
Rada Gminy Moszczenica pozytywnie oceniła wykonanie ubiegłorocznego budżetu i jednogłośnie (12 głosów "za", przy 3 nieobecnych) udzieliła absolutorium wójtowi Marcelemu Piekarkowi. To już kolejna taka decyzja w gminach powiatu piotrkowskiego.
Na „Noc Świętojańską” zaprasza Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy. Impreza rozpocznie się o godz. 18:30 przy stawach w Moszczenicy.
I Powiatowy Turniej Szachowy o puchar starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy.
Wspólna modlitwa, ale też wspólna zabawa przyciągnęły tłumy do moszczenickiego amfiteatru. Było przeciąganie liny - ministranci kontra księża, rzut wikarym i test wiedzy o Janie Pawle II. Gwiazdą koncertu uwielbienia był zespół TGD - Trzecia Godzina Dnia.
Tradycyjnie w Boże Ciało w Moszczenicy zorganizowane zostaną Chrześcijańskie Spotkania Młodych. Jak, co roku przygotowano mnóstwo ciekawych wydarzeń. Będzie m.in. koncert znanego chrześcijańskiego zespołu - Trzecia Godzina Dnia.
Urząd Gminy w Moszczenicy otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Otóż jeden z mieszkańców zawiadomił urząd o znalezieniu 6 szczeniaków w lesie w Raciborowicach.
Setki fanów motoryzacji zjechało w miniony weekend do Moszczenicy. Na Motofestynie można było podziwiać najnowsze maszyny i zabytkowe perełki. Najstarszą maszyną był Peugeot z początku lat 30 XX wieku.
Motofestyn już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Moszczenicy. Jak zawsze przygotowano motoryzacyjne pokazy, koncerty oraz atrakcje dla najmłodszych uczestników. W ten weekend trwa 11. edycja tego wydarzenia.
To był koncert pełen wzruszeń. Dla swoich mam z okazji ich święta wystąpiły dzieci z najmłodszych roczników Szkoły Podstawowej w Moszczenicy oraz zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. Wierszyki i scenki rodzajowe nagradzane były gromkimi brawami. Nie brakło śmiechu i łez.