Advertisement

Chrześcijańskie Spotkania Młodych 2023

Region Piątek, 09 czerwca 202310
Wspólna modlitwa, ale też wspólna zabawa przyciągnęły tłumy do moszczenickiego amfiteatru. Było przeciąganie liny - ministranci kontra księża, rzut wikarym i test wiedzy o Janie Pawle II. Gwiazdą koncertu uwielbienia był zespół TGD - Trzecia Godzina Dnia.

Ładuję galerię...

Tegoroczne Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy odbyły się pod hasłem słów św. Jana Pawła II "Szukałem Was, a to Wy przyszliście do mnie".

 

Myślę, że musimy zrobić wszystko, by papież przestał być człowiekiem od kremówek. I kimś z przeszłości już dla młodych nieznanej. Trzeba, aby się z nim mierzyli, z jego tekstami, nauczaniem. Też w tym kluczu będzie Święto Eucharystii w naszej diecezji. Wszyscy będziemy czytać teksty papieża o Eucharystii. To się temu papieżowi po prostu należy. A dobro jest po naszej stronie - w tym sensie, że to my jesteśmy korzystający.  I dobrze, że to ma taki konkretny wymiar, bo czasami zaklinamy rzeczywistość. Mówimy dziedzictwo, wielkie dziedzictwo, odmieniamy to przez przypadki, ale nie pokazujemy tego dziedzictwa w konkrecie. Teraz to pokazujemy i chwała Bogu - podkreślał w rozmowie z dziennikarzami, arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który spotkał się w czwartkowy wieczór (8.06.2023 r.) z uczestnikami CHSM .

Metropolita łódzki w w trakcie koncertu przypomniał  słowa I Listu Apostoła Pawła do Koryntian. Wskazał na trzy aspekty tego najstarszego tekstu o Eucharystii.

Ktoś nas wprowadza w Eucharystię, ktoś nas wprowadza w przeżywanie Wieczerzy Pańskiej, ale po co? Po to, byśmy potem Ją przekazywali. Przyjąłem – przekazuję. 19 lat temu były tutaj prymicje, macie kleryka na 2 roku, ale … może ktoś jeszcze pójdzie do seminarium. Niech pracuje w was takie przekonanie – przyjąłeś Eucharystię, to musisz ją przekazać w jakiś sposób bierzesz odpowiedzialność, by Ona była przekazywana następnym pokoleniom – apelował hierarcha.

 

 

Swoje świadectwo wiary dała także Anna Świątczak, która jest obecnie jedną z wokalistek TGD.

 

Bóg jest potężny siłą i sercem. I jak on nas chwyci to nie ma mocnych, żeby się od niego oderwać. Może to dziś on chwyci Ciebie? - mówiła wokalistka tuż przed jedną z piosenek.

Koncert uwielbienia zakończyła procesja, podczas której na scenę amfiteatru wniesiono monstrancję, pobłogosławioną przez papieża Franciszka. 

 

Oprócz wspólnego śpiewania i modlitwy, organizatorzy przygotowali mnóstwo zabaw. Były konkurencje sprawnościowe: przeciąganie liny - ministranci kontra księża czy rzut wikarym. Tu na macie stanęli zapaśnicy bracia Rek oraz ksiądz wikary Jakub Konwaluk. Nowością był test wiedzy o Janie Pawle II. Wzięli w nim udział m.in poseł Grzegorz Lorek, starosta Piotr Wojtysiak, wójt Marceli Piekarek, przedstawiciele samorządu, instytucji lokalnych, harcerze, strażacy oraz pszczelarze. Rozstrzygnięto także szkolne konkursy, które poprzedziły to wydarzenie.

 

Organizatorami Chrześcijańskich Spotkań Młodych byli gmina Moszczenica, Parafia pw. Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy, Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica oraz Szkoła Podstawowa Im. Św. Stanisława Kostki w Moszczenicy.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

piotrK ~piotrK (Gość)14.06.2023 16:03

Dlaczego arcybiskup Grzegorz Ryś zarządza piotrkowskim cmentarzem - tak mnie poinformowano-"Płatność tylko gotówką". Chciałbym żeby przemówił językiem nadziei zmian.

10


z Nadzieją ~z Nadzieją (Gość)09.06.2023 12:02

Mądrego arcybiskupa, który mówi językiem nadziei, Chrystusowej miłości i troski o Kościół zawsze warto posłuchać, w przeciwieństwie do takiego, który przedkłada politykę i swoje osobiste refleksje na rzecz Ewangelii.

63


Już nie młody ~Już nie młody (Gość)11.06.2023 06:18

Takie coś, to jest coś, a nie te smuty komercyjne w Piotrkowie.

03


dzikun ~dzikun (Gość)09.06.2023 22:51

Bardzo miłe zdjęcie na czołówkę.

31


Mlodzież+ ~Mlodzież+ (Gość)09.06.2023 10:13

Mlodzież- 50+ i 60+. brawo młoda Moszczenico.

913


kleryk Janusz ~kleryk Janusz (Gość)09.06.2023 11:49

Sama młodzież

46


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat