Artykuły do tagu: Szachy

Młodzi szachiści stoczą rywalizację w Mikołajkowym Turnieju Szachowym
Już w sobotę (09.12) młodzi adepci gry w szachy wezmą udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Moszczenica. Będzie to już 3. edycja tych zawodów, co pokazuje, że gra w szachy wśród młodych zyskuje na popularności.
Instruktor został mistrzem
Piotr Kaukel, instruktor szachowy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy osiągnął tytuł Mistrza FIDE, przyznawany przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE).
Rywalizują o puchar starosty
I Powiatowy Turniej Szachowy o puchar starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy.
Najmłodsi zagrali w szachy
Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w inicjatywie 'Królewska Roszada' organizowanej przez Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. Impreza miała na celu promocję gry w szachy wśród najmłodszych.
Gambit Królowej odbył się w Piotrkowie (ZDJĘCIA)
W zmaganiach z gościem specjalnym, arcymistrzynią szachową Joanną Majdan wzięło udział kilkadziesiąt osób. Organizatorem wydarzenia było Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Gwiazdkowy Turniej Szachowy
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza młodych miłośników gry w szachy na Gwiazdkowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy.
Gambit Królowej w Piotrkowie
"Gambit Królowej" - to tytuł wydarzenia, na jakie w sobotę zaprasza Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie. W jego trakcie będzie m.in. okazja do spotkania z arcymistrzynią Joanną Majdan.
Piotrkowianin zagra w szachowych mistrzostwach świata
Marcin Tazbir z Piotrkowa będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbywają się w Warszawie. W czempionacie piotrkowianin zagra dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.
W Moszczenicy będą rywalizować młodzi szachiści
Bardzo ciekawą propozycję dla młodych adeptów „królewskiej gry” z okazji zbliżającego się dnia św. Mikołaja przygotował moszczenicki Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Już 4 grudnia odbędzie się Mikołajkowym Turniej Szachowy, w którym uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, a nawet młodsi szachiści będą rywalizować o Puchar Wójta Moszczenicy. Zapisy potrwają do końca listopada.
Otwarcie wystawy
Na godzinę 13:00 w środę (8 września) zaplanowano otwarcie nowej wystawy stałej na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Będzie ona poświęcona szachom, a dokładniej średniowiecznym pionkom szachowym, które zostały odnalezione na terenie inowłodzkiej warowni podczas wykopalisk w 80tych latach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat