Od poniedziałku wkraczamy w pierwszy etap "nowej normalności". Rząd łagodzi wprowadzone obostrzenia w walce z koronawirusem.
Pogoda może nas dzisiaj zachęcać do świątecznych spacerów czy do tradycyjnego oblewania wodą w lany poniedziałek. Jednak dla własnego bezpieczeństwa należy zrezygnować z jednego i drugiego. Policja apeluje, by zostać w domach, a dla łamiących ograniczenia przewiduje mandaty.
Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć; na ulicach pojawi się więcej ludzi, dlatego wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP Mateusza Morawieckiego, do 11 kwietnia włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.
Polska aplikacja Dobre wsparcie, nagrodzona przez Komisję Europejską i stworzona z udziałem samorządu, teraz pomoże w niesieniu pomocy osobom niesamodzielnym i będącym w kwarantannie. Jej twórcy przyrównują ją do aplikacji Ubera.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Lekcje w szkołach zostały wstrzymane do świąt wielkanocnych.
Żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie na terenie całej Polski zamknięte na dwa tygodnie - poinformował podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Polacy nie spieszą się na emeryturę i coraz rzadziej przechodzą na nią zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Dzięki temu mogą liczyć na wyższe świadczenia.
Nawet 10 tys. zł dotacji mogą otrzymać mieszkańcy Gdyni na założenie ekologicznego ogrodu deszczowego. Miasto za ten projekt zdobyło nagrodę w konkursie Serwisu Samorządowego PAP Innowacyjny Samorząd 2020.