W gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęły się kontrole nieruchomości w zakresie sprawdzenia wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe (szambo) lub w przydomową oczyszczalnię ścieków.
Z początkiem czerwca rozpoczynają się kontrole nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej, mimo że posiadają taką techniczną możliwość.
Policjanci piotrkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Otrzymał też wysoki mandat oraz punkty karne.
Prawie połowa zabawek dla dzieci poniżej 3 lat nie spełniała wymagań formalnych lub konstrukcyjnych. Podczas ostatniej kontroli sprawdzono 110 modeli - poinformował w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów .
W środę (27.04.2022) piotrkowscy policjanci prowadzili wojewódzkie działania „Prędkość” na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Łącznie skontrolowano 106 pojazdów. W wielu przypadkach nie obyło się bez mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Każdy kierowca, który lekceważy przepisy ruchu drogowego musi liczyć się z tym, że spotkają go surowe konsekwencje. Przekonał się o tym 40-latek, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził fordem z prędkością 113 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat i punkty karne.
Wielkanoc to czas, w którym odwiedzamy naszych najbliższych, często tych którzy mieszkają daleko od nas. To również okres, który poświęcamy na odpoczynek, wyjeżdżając na urlopy. Policjanci apelują, byśmy pamiętali o bezpieczeństwie. Sami także będą sprawdzać, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami.
"Śniła mi się wielka rzeka, Wielka rzeka, pełna mleka" - pisał kiedyś Julian Tuwim. Czy ten sen spełnił się w Piotrkowie Trybunalskim? Mieszkańcy obawiają się, że nie, bo - choć woda w Śrutowym Dołku w okolicach ulicy Przemysłowej zmieniła swój kolor na biały - to raczej zanieczyszczenie, a nie cudowna przemiana wody w mleko.
Jedna ciężarówka przewoziła za ciężki i za szeroki ładunek bez wymaganego zezwolenia. W drugiej kierowca korzystał ze zmienionego oprogramowania tachografu – rejestrował swój rzekomy odpoczynek w trakcie jazdy. Nienormatywny zestaw został skierowany na parking strzeżony. Sprawą manipulacji tachografu zajmuje się policja. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Ładunek drewna spowodował przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej w jednym przypadku o 12, a w drugim o 7 ton. Inspektorzy z oddziału terenowego Inspekcji Transportu Drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego nie mieli wyboru. Przewóz nie mógł być kontynuowany.