Advertisement

Policja wchodzi do obozów (ZDJĘCIA)

Region Piątek, 05 sierpnia 20228
Miejsca, w których wypoczywają dzieci oraz młodzież były sprawdzane nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale także szeregu innych wymogów. Policja wspólnie z kuratorium odwiedziła obozy zorganizowane wokół Zalewu Sulejowskiego. Czy miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży pozytywnie przeszły kontrolę?

Ładuję galerię...

 

Wspólną akcję prowadziły Kuratorium Oświaty oraz Policja. Kontrolowane były cztery obozy - trzy w Zarzęcinie i jeden w Smardzewicach.

 

Odpowiednie uprawnienia, przeszkolona kadra, zabezpieczenie medyczne to jedne z ważniejszych elementów, wpływających na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach. Dzięki temu rodzice mogą być spokojni, o to że ich pociechy przebywają w dobrych warunkach i są pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Sprawdzana była prawidłowość przebiegu wypoczynku, kwalifikacje wychowawców oraz kierownika, liczebność grup, które podlegają opiece jednego wychowawcy, warunki sanitarne, programy, które są realizowane w czasie wypoczynku, rozkład dnia oraz dokumentacja. Wszystkie cztery kontrole nie wykryły nieprawidłowości - podsumowuje Aneta Cichoń, starszy wizytator delegatury kuratorium oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.

Kontroli obozów towarzyszyła akcja edukacyjna.  Policjanci ostrzegali uczestników przed sytuacjami, które mogą skończyć się tragedią.

Funkcjonariusze z komend w Piotrkowie, Opocznie oraz Tomaszowie razem z pracownikiem kuratorium, sprawdzali obozowiska i warunki w jakich przebywają dzieci i młodzież. Była to pierwsza akcja. Będą one oczywiście kontynuowane, aby najmłodsi mogli bezpiecznie przeżyć wakacyjny czas. Akcje takie łączymy też z profilaktyką. Rozmawiamy o bezpieczeństwie i przekazujemy plakaty oraz gadżety - tłumaczy st.asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej policji.


W Zarzęcinie młodzież wypoczywa w bazie Hufca Chorągwi Łódź Widzew. To obozy harcerskie z Żorów, Bytomia i Łodzi.

 

Z ramienia KPP w Opocznie jestem koordynatorem na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa obozów harcerskich. Jesteśmy zobligowani do stałego nadzoru i kontrolowania obozów. Na wypadek ewentualnych zagrożeń meteorologicznych pomagamy komendantom obozów. Prowadzimy też działania profilaktyczne. Staramy się wpajać zasady bezpieczeństwa nie tylko w trakcie przebywania na obozie, ale w ogóle - mówi asp. Sławomir Kochanowski z Zespołu ds. Nieletnich KPP w Opocznie.

 

W Smardzewicach trwa właśnie obóz żeglarski. Dzieci uczą się żeglowania i na wodzie, spędzają najwięcej obozowego czasu.

Kontrolujemy czy informacje udzielane przez instruktorów ze szkoły żeglarskiej są pełne i przekazane w należyty sposób. Staramy się je uzupełniać i poruszać tematykę, która nie tylko związana jest z samym pływaniem, ale też z tym co dzieje się na brzegu. Wakacje trwają, przed nami wiele słonecznych dni. Apelujemy więc o nieprzecenianie swoich umiejętności, bo brawura jest jedną z głównych przyczyn utonięć. Zwracajmy też uwagę na czerwoną flagę, która informuje nas o tym, że kategorycznie nie wolno się kąpać - apeluje asp. sztab. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy tomaszowskiej policji.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stefan ~stefan (Gość)05.08.2022 21:01

fajne te namioty i składane łóżka ktore są spokojnie 4x starsze niż te dzieciaki
ahh wspomnien czar ;-)

20


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)05.08.2022 19:46

Na jakiej podstawie to robią?

02


Trololo ~Trololo (Gość)05.08.2022 16:37

Pewnie patrzą i łapią dzieciaki które maseczki nie założyły :D

31


Lamia Reno ~Lamia Reno (Gość)05.08.2022 15:01

...Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy Was nie zdradzi...

50


!!! ~!!! (Gość)05.08.2022 13:48

Po przeczytaniu tytułu myślałem, że Kaczyński ma te obozy odwiedzić...

22


tak trzymać ~tak trzymać (Gość)05.08.2022 13:28

Jak widać, nie tylko kontrola, ale i pogadanki o bezpieczeństwie nad wodą ilustrowane plakatami. Krótko mówiąc, dwa w jednym z korzyścią dla kontrolujących i kontrolowanych, a przede wszystkim dzieci.

22


Cezary Kalinowski Cezary Kalinowskiranga05.08.2022 13:27

Na "pierwszy rzut ucha" strasznie brzmi kontrolowanie obozów przez policję. Jednakże, dobrze że to robią i to w przyjazny dla dzieci sposób, dobra robota.

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat