Advertisement

UOKiK: Prawie połowa zabawek dla dzieci poniżej 3 lat nie spełniała wymagań

PAPKraj Sobota, 28 maja 20227411
Prawie połowa zabawek dla dzieci poniżej 3 lat nie spełniała wymagań formalnych lub konstrukcyjnych. Podczas ostatniej kontroli sprawdzono 110 modeli - poinformował w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów .
fot. PAP fot. PAP

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował w piątek, że prawie połowa skontrolowanych zabawek dla dzieci poniżej 3 roku życia nie spełniała wymagań formalnych lub konstrukcyjnych.

 

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zaznaczył, że sprawdzono, czy 110 modeli zabawek przeznaczonych dla dzieci poniżej 3 roku życia jest dobrze oznakowanych oraz czy nie mają wad konstrukcyjnych np. zbyt małych elementów, które dziecko z łatwością może połknąć.

 

"Zweryfikowaliśmy również, czy produkty są solidnie wykonane i nie wydają zbyt głośnych dźwięków, narażających nasze pociechy na uszkodzenie słuchu" – stwierdził Tomasz Chróstny

 

Urząd zwrócił uwagę, że zdiagnozowane w wyniku kontroli najpoważniejsze problemy to stosowanie zbyt małych elementów w zabawkach, nieprawidłowo sporządzone deklaracje zgodności i brak niezbędnych ostrzeżeń.

 

UOKiK zaapelował w związku z tym, że wybierając upominki z okazji Dnia Dziecka, warto zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo.

 

"Dbamy o to, by zabawki, które trafiają do rąk naszych dzieci, były bezpieczne. Przez cały rok kontrolujemy je wraz z Inspekcją Handlową – rwiemy, palimy, zgniatamy, zrzucamy z wysokości – innymi słowy, surowo je testujemy m.in. w wyspecjalizowanym laboratorium UOKiK w Lublinie" - zapewnił prezes UOKiK Tomasz Chróstny.(PAP)

 

autorka: Anna Bytniewska

ab/ drag/


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.05.2022 12:17

To tylko wymówka żeby zrobić podwyżki cen zabawek które i tak są już drogie

12


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat