Dziś przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie zapadł wyrok w sprawie katastrofy w Kiełczówce koło Bab, do której doszło 3 lata temu.
10 kwietnia na cmentarzu w Spale rozpoczęły się uroczyste obchody upamiętniające śp. generała broni Tadeusza Buka oraz ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces Tomasza G. - maszynisty pociągu, który ponad dwa lata temu wykoleił się w Babach pod Piotrkowem. Maszynista może trafić do więzienia na 8 lat.
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko maszyniście, który według ustaleń prokuratury spowodował katastrofę kolejową w Babach. Doszło do niej 12 sierpnia 2011 r.
Prokuratura zmieniła zarzut maszyniście, pociągu, który w 2011 roku rozbił się w Babach pod Piotrkowem. Mężczyzna jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie katastrofy kolejowej.
65 osób - w tym 4 z naszego regionu – zginęło w największej w historii Polski katastrofie kolejowej do której doszło 33 lata temu, 19 sierpnia 1980 roku na odcinku Otłoczyn – Brzoza Toruńska.
Na piotrkowskim Cmentarzu Wojskowym powieszono tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Znajdują się na niej zdjęcia wszystkich, którzy lecieli prezydenckim samolotem. Jednak jedno zdjęcie różni się od pozostałych..
39-letni piotrkowianin, sprawca śmiertelnego w skutkach wypadku, do którego doszło w weekend pod Zduńska Wolą usłyszał zarzuty umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.
W piątek po godz. 14 przy ulicy Przedborskiej w Piotrkowie zawalił się strop jednego z pustostanów. - Na podwórku siedziałem, kawę piłem, nagle słyszę „bum!” - mówi mieszkaniec Przedborskiej. - Kupa kurzu poszła, za chwilę leci komin. Dobrze, że nikt akurat tędy nie przechodził, bo byłaby katastrofa. Tam mogli nocować bezdomni.
Antoni Macierewicz, poseł PiS wybrany do sejmu z okręgu piotrkowskiego, apeluje do Unii Europejskiej o włączenie się w wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej.