Kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele władz Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego, a także członkowie klubu Gazety Polskiej wzięło udział w upamiętnieniu 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Druga rocznica katastrofy smoleńskiej upamiętniana jest w wielu miejscach w Polsce. W Przedborzu powstała Żywa Aleja 96 Polaków. Na jej początku stanął głaz, na którym odnaleźć można nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.
W Piotrkowie przed siedzibą Państwowej Straży Pożarnej władze państwowe, wojewódzkie i samorządowe dziękowały służbom ratowniczym za udział w akcji w Babach pod Piotrkowem, gdzie w sierpniu wykoleił się pociąg.
Zmarła druga osoba poszkodowana w katastrofie kolejowej w Babach.
Prawdopodobnie jeszcze dziś Tomasz G - maszynista feralnego pociągu TLK, który rozbił się 12 sierpnia w Babach - opuści areszt.
Piotrkowski sąd zdecydował o aresztowaniu na okres dwóch miesięcy maszynisty Tomasza G. Mężczyzna prowadził pociąg, który wykoleił się w piątek w Babach.
W poniedziałek przywrócony został ruch pociągów po jednym torze na trasie w Babach.
Jeszcze wczoraj w Babach (gdzie w piątek doszło do katastrofy) udało się podnieść i usunąć z torowiska lokomotywę oraz trzy wagony wykolejonego pociągu.
W związku z piątkową katastrofą z Piotrkowa nie kursują w tej chwili żadne pociągi PKP Intercity. Dla udających się do stacji Radomsko, Piotrków Trybunalski i Łódź Widzew, od stacji Częstochowa zostanie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie bierze pod uwagę trzy możliwe przyczyny piątkowej katastrofy kolejowej w Babach. Jedną z nich jest zbyt duża prędkość wykolejonego pociągu. Wiadomo już, że poruszał się on znacznie szybciej niż powinien.