Łącznie 32 rowery miejskie będą do dyspozycji mieszkańców Piotrkowa. Usługa wypożyczania miejskich jednośladów zostanie wprowadzona na próbę, jeszcze w tym roku.
Projekt „Pocałuj i jedź” - bezpieczna strefa pożegnań i powitań dla dziecka i rodzica przy Szkole Podstawowej nr 3 będzie jednak realizowany. Został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego, przegrał jednak z Gimnazjum nr 5. Prezydent Krzysztof Chojniak zadeklarował, że uwzględni tę inwestycję w przyszłorocznym budżecie miasta.
Na łamach "Tygodnia Trybunalskiego" informowaliśmy już o projektach do budżetu obywatelskiego Piotrkowa na 2018, dotyczyły m.in. budowy tężni solankowej, uruchomienia placu zabaw “bez barier” czy zainstalowania ścianki wspinaczkowej na jednej ze ścian hali rekreacyjno-wypoczynkowej OSiR. Dziś przyglądamy się kolejnemu, wartemu uwagi pomysłowi. Wyjątkowo aktualnemu, bo dotyczącemu bezpieczeństwa najmłodszych - dopiero co rozpoczął się przecież rok szkolny. Chodzi o strefę pożegnań i powitań dla rodziców i dzieci.
„Niechronieni” to cykliczna akcja prowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie.
W bieżącym tygodniu temperatura powietrza w województwie łódzkim przekracza 30 stopni Celsjusza. Dla wielu osób upały są bardzo trudne do zniesienia. Okazuje się, że pomóc może odpowiednio dostosowana dieta.
Uroczystość przekazania obowiązków nowemu Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego odbyła się 12 lipca na placu apelowym jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Dotychczasowego dowódcę, generała brygady doktora Stanisława Kaczyńskiego, zastąpił pułkownik Adam Marczak. Ceremonię przyjęcia sztandaru przez pułkownika Adama Marczaka poprzedziło uroczyste odczytanie Rozkazu o zmianie na stanowisku Dowódcy.
Pamiętajmy, że jadący na jednośladzie jest uczestnikiem ruchu, który posiada zarówno obowiązki jak i uprawnienia zgodne z kodeksem drogowym. Główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów jest nadmierna prędkość i zajechanie drogi przez kierujących samochodami.
Były piosenki hiszpańskie, niemieckie, francuskie, węgierskie. Większość prezentacji była jednak w języku angielskim. Poziom XIV Międzygimnazjalnego Festiwalu Piosenki Europejskiej, który w piątek odbył się w piotrkowskim MOK, był dość wysoki.
Po angielsku, hiszpańsku, francusku, nawet węgiersku – w tych językach będą śpiewać młodzi artyści – uczestnicy festiwalu Eurojedynka, który w piątek 12 maja odbędzie się w piotrkowskim MOK-u. Zmagania konkursowe ruszą o godz. 10.00.
Już jutro po południu przyjdzie pora pożegnać się z niewidzianą od dawna rodziną, wrócić do domu i oswajać ze smutną rzeczywistością. „Wszystko co dobre, szybko się kończy” – pomyśli wielu biesiadników odchodzących od świątecznych stołów. Goście wyjadą… a zostanie jedzenie, o którym można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że szybko się kończy. Wręcz przeciwnie – w końcu mamy go dość, bo… ile można jeść ciągle to samo? A skoro trudno się go pozbyć… można je przecież wyrzucić. Niestety, z takiego założenia nadal wychodzi zbyt wiele osób. W ciągu roku same gospodarstwa domowe w Polsce marnują dwa miliony ton żywności.