Nowy dowódca tomaszowskich żołnierzy

Strefa FM Środa, 12 lipca 201754177
Uroczystość przekazania obowiązków nowemu Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego odbyła się 12 lipca na placu apelowym jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Dotychczasowego dowódcę, generała brygady doktora Stanisława Kaczyńskiego, zastąpił pułkownik Adam Marczak. Ceremonię przyjęcia sztandaru przez pułkownika Adama Marczaka poprzedziło uroczyste odczytanie Rozkazu o zmianie na stanowisku Dowódcy.

Ładuję galerię...

 

- Ten wspaniały okres dowodzenia pan generał Kaczyński zawdzięcza swojemu wykształceniu i przygotowaniu, ale także żołnierzom, bo tak naprawdę na każdego dowódcę pracuje żołnierz. Pan generał ma momenty, które przejdą do historii. To ćwiczenia Anakonda, a także powitanie wojsk amerykańskich na terenie Polski - podkreślił Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał dywizji Jarosław Mika. 

- Każdy dzień mojej służby w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej jest hołdem dla naszych poprzedników i naszych tradycji. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas służby. Nowemu dowódcy życzę, aby nowa rola przyniosła mu satysfakcję i zadowolenie ze służby dla dobra sił zbrojnych RP - dodał ustępujący ze stanowiska gen. Kaczyński. Nowy dowódca poprosił o wsparcie, zrozumienie i pomoc. - Jest to bardzo szczególny dzień w moim życiu. Przyjąłem sztandar, który jest symbolem osiągnięć całego stanu osobowego Brygady. Swoją służbę chcę opierać na lojalności, rozwadze i zaufaniu. Nowy dowódca będzie pełnił funkcję do 30 czerwca 2020 roku. Zadania czekające go w najbliższym czasie to przeprowadzenie ćwiczeń taktycznych z wojskami Serwal-17 i Dragon-17.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

@ndzi ~@ndzi (Gość)13.07.2017 09:10

Nowy dowódca ma być wierny ależ tez bierny - ma klękać przed sztandarem smoleńkim-a nie tylko salutować

20


97-300 97-300ranga12.07.2017 16:41

"Ustawa, która ma stworzyć możliwości prawne pozbawienia stopni wojskowych m.in. Wojciecha Jaruzelskiego oraz Czesława Kiszczaka powinna wejść w życie jeszcze w tym roku - powiedział szef MON Antoni Macierewicz."----- Słusznie i sprawiedliwie,akurat ci dwaj okupują dwa pierwsze miejsca na liście osób przynoszących wstyd i hańbę mundurowi Polskiego Żołnierza.Stop komunie !

42


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)12.07.2017 16:46

"Zadania czekające go w najbliższym czasie to przeprowadzenie ćwiczeń taktycznych z wojskami Serwal-17 i Dragon-17."
a ja się pytam na czym? na miotłach? W-3 uziemiony,mi-24 to latające zabytki!

42


Witek ~Witek (Gość)12.07.2017 16:28

Zmiana dowódcy nic nie da dziś ludzie tak głupi nie będą jak w 39 roku chwytali za broń a świta rządowa wzięła dupę w troki i zwiała na zachód i z obcej ziemi podpuszczali naiwnych do walki. PIS zieje nienawiścią do Rosji to źle się skończy dla narodu bo rządzący znowu uciekną jak zwykle

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat