Piotrkowski klub Konfederacji nie zgadza się z proponowanymi podwyżkami podatków od nieruchomości, które mają zostać poddane pod głosowanie piotrkowskich radnych podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta. Jego przedstawiciele zorganizowali w piątek (23.09.2022) konferencję prasową, podczas której apelowali do samorządowców, by zagłosowali przeciw podwyżkom.
Przedstawiciele Konfederacji ostro skrytykowali projekt uchwały wprowadzający olbrzymie podwyżki dla prezydenta Piotrkowa oraz miejskich radnych. Dokument, nad którym Rada Miasta ma się pochylić podczas najbliższej sesji zakłada wzrost wynagrodzeń, sięgający nawet 150%. Podczas konferencji zwołanej przed piotrkowskim Urzędem Miasta skrytykowali m. in listowny tryb obradowania radnych i podkreślali, że nie widzą żadnych przesłanek uzasadniających tak diametralne zwiększenie uposażeń samorządowców.
Tak zwana ustawa 1449, czyli akt poświęcony zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi był tematem wtorkowej (14 września) konferencji prasowej piotrkowskich działaczy Konfederacji. Zebrani w Rynku Trybunalskim działacze podkreślali, że dokument to „ustawa o segregacji sanitarnej".
Piotrkowski klub Konfederacji zorganizował w sobotę (10.04) konferencję prasową, w ramach której jego przedstawiciele zwrócili uwagę m.in. na zapaść służby zdrowia w Polsce czy wpływ koronawirusa na funkcjonowanie społeczeństwa. Członkowie ugrupowania poinformowali też, że postanowili przyłączyć się do projektu pn. "Otwieramy gospodarkę".
W spór piotrkowskiego urzędu miasta z kupcami z ul. Targowej na prośbę Stowarzyszenia Kupców Regionu Piotrkowskiego włączyła się Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców. Wystosowała ona pismo do prezydenta miasta i radnych, w którym zarzuca, że targowisko przeszkadza mieszkańcom, szpeci okolicę oraz stanowi zagrożenie zdrowotne i sanitarne. Pada jednocześnie sugestia, że dużo lepszym punktem jest targowisko przy Dmowskiego, gdzie miałaby nawet powstać specjalna hala. Z zarzutami nie zgadzają się kupcy z Targowej, którzy odnieśli się do pisma podczas specjalnej konferencji.
Według danych w całym kraju PiS uzyskał 43,59% głosów. Mandaty z okręgu piotrkowskiego trafią do: Antoniego Macierewicza, Roberta Telusa, Grzegorza Wojciechowskiego, Grzegorza Lorka, Anny Milczanowskiej, Małgorzaty Janowskiej - wszyscy PiS, Cezarego Grabarczyka (KO), Anity Sowińskiej (SLD - Wiosna) i Dariusza Klimczaka (PSL - Koalicja Polska). Senatorem okręgu piotrkowskiego został po raz kolejny Wiesław Dobkowski (PiS).
Konfederacja zaprezentowała kandydatów do Sejmu i zarejestrowała swoją listę wyborczą.
Patryk Marjan z Bełchatowa będzie „Jedynką” do Sejmu Konfederacji w okręgu piotrkowskim. Kandydat prawicowych ugrupowań zaprezentował się dziennikarzom podczas piątkowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim.
- Unia Europejska w perspektywie najbliższych kilkunastu lat ma się stać jednym państwem – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Piotrkowie europoseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Konfederacja liczy na niską frekwencję i mandat w województwie łódzkim. Zdaniem obecnego na konferencji Patryka Marjana jest to możliwe.
Federacja Młodych Socjaldemokratów apeluje do władz Piotrkowa o wprowadzenie na terenie całego miasta bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu. - W Koszalinie czy w Nowym Sączu to się udało. Dlaczego nie u nas? - pytają młodzi socjaldemokraci, których wsparł poseł Artur Ostrowski.