Advertisement

Piotrkowska Konfederacja sprzeciwia się "segregacji sanitarnej"

ePiotrkow Środa, 15 września 2021453936
Tak zwana ustawa 1449, czyli akt poświęcony zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi był tematem wtorkowej (14 września) konferencji prasowej piotrkowskich działaczy Konfederacji. Zebrani w Rynku Trybunalskim działacze podkreślali, że dokument to „ustawa o segregacji sanitarnej".

Ładuję galerię...

 

Marcin Pietras, jeden z liderów Klubu Konfederacji, przedstawił zapis ww. ustawy, dotyczący funduszu kompensacyjnego, który ma powstać w związku z występującymi niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. - W założeniu funduszu o odszkodowanie będą mogły ubiegać się osoby, które doznały wstrząsu anafilaktycznego lub przebywały w szpitalu przez 14 dni. Wszelkie inne poszczepienne skutki zdrowotne nie są obejmowane przez fundusz - mówił.


Przedstawiciele Konfederacji podkreślali, że po zgonie, rodzina zmarłej osoby nie może ubiegać się o zadośćuczynienie. Fundusz ten wprowadza również limit 100 tysięcy złotych bez względu na to, jak ciężkiej kategorii wystąpił uszczerbek na zdrowiu po szczepieniu.


Następne zapisy ustawy 1449 omówił Marcin Lorenc m.in. fragment dotyczący braku wymagania szczepień dla osób przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej do okresu 3 miesięcy.


Przedstawiciele Konfederacji podkreślili także, że ustawa może wpłynąć na relacje pracodawca pracownik. - Jej założenia mogą doprowadzić do tego, że pracodawcy będą kontrolować stan zaszczepienia swoich pracowników, wraz z opcją zmiany stanowiska pracy, lub przesunięcia niezaszczepionej osoby na urlop bezpłatny - mówili.


Konferencja odbyła się przed biurem poselskim Antoniego Macierewicza. Działacze Konfederacji po jej zakończeniu złożyli pismo do marszałka seniora zachęcające go do głosowania przeciw procedowaniu tej ustawy. - Chcemy jednocześnie trafić do zdrowego rozsądku polityka PIS - podkreślali.

 

autor: Karolina Słodkiewicz


Zainteresował temat?

13

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)17.09.2021 09:05

To ta ekipa która wcześniej reklamowała Kukiza na bazarze i wyzywała wszystkich inaczej myślących nie po kukizowsku?

31


janosik ~janosik (Gość)17.09.2021 08:45

Szczęść Boże.Będziesz pan.I po Konfekcji.

10


wojciech ~wojciech (Gość)15.09.2021 21:21

A niech się nie szczepią. Zadziała selekcja naturalna i po kłopocie z antyszczepionkowcami.Nie można kogoś ratować na siłę jak nie chce. I po co ?

77


Moher ~Moher (Gość)15.09.2021 22:59

Patrzeć na tych gości to płakać się chce z tego cyrku zenada konfederacja to zło dla Polski naewt PiS ich olewa

97


Samotny w celi ~Samotny w celi (Gość)15.09.2021 20:38

Ale się ich nalazło! Dawno, takiego tłumu, nie widziałem.

60


PoP ~PoP (Gość)15.09.2021 11:31

Już mam dość manipulacji i zakłamań faktów przez antyszczepionkowców.

2221


Qe ~Qe (Gość)15.09.2021 11:34

Jednyna partia która nie zmienia zdania ????

185


brawo ~brawo (Gość)15.09.2021 11:03

macie moje poparcie ,po serii wpadek pis /5 dla zwierząt ,covit / to WY wyrośniecie na konkretna siłe w sejmie

2020


xero ~xero (Gość)15.09.2021 19:01

A segregacja osób lgbt i kobiet w wykonaniu konfederastów ich samych nie zastanawia. Klapki na oczach.

85


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)15.09.2021 18:13

Cytuję:
W założeniu funduszu o odszkodowanie będą mogły ubiegać się osoby, które doznały wstrząsu anafilaktycznego lub przebywały w szpitalu przez 14 dni. Wszelkie inne poszczepienne skutki zdrowotne nie są obejmowane przez fundusz - mówił. Przedstawiciele Konfederacji podkreślali, że po zgonie, rodzina zmarłej osoby nie może ubiegać się o zadośćuczynienie. Fundusz ten wprowadza również limit 100 tysięcy złotych bez względu na to, jak ciężkiej kategorii wystąpił uszczerbek na zdrowiu po szczepieniu.


W wolnym tłumaczeniu:
- jak umrzesz, to daj se siana i spadaj na cmentarz, nikogo twoja śmierć nie obejdzie, poza najbliższą rodziną, która nic nie dostanie;
- trafisz do szpitala na mniej niż 14 dni? to spadaj na drzewo, nic nie dostaniesz; w razie poważniejszych komplikacji wypiszą cię ze szpitala wcześniej, żeby nic nie wypłacić;
- dostaniesz paraliżu? to zostaniesz paralitykiem! to nie wstrząs anafilaktyczny, więc też nic nie dostaniesz;
- zostaniesz inwalidą na całe życie? spoko, damy ci maksymalnie sto tysiaków i nie zawracaj nam gitary, radź sobie dalej sam!
I jak tam zwolennicy przymusu szczepień na covid? Nadal popieracie takie rozwiązanie przy takich "gwarancjach" ze strony pisowskiej władzy?
Prezes Pfizera do tej pory się nie zaszczepił. Pierwotnie twierdził, że są bardziej potrzebujący i nie będzie wykorzystywał swojej pozycji do wcześniejszego zaszczepienia, a teraz twierdzi, że nie musi się szczepić, bo nie jest w grupie wysokiego ryzyka i covid raczej nic mu nie zrobi. Daje do myślenia?
Tylko nieliczni polscy parlamentarzyści się zaszczepili, a obowiązek szczepień dla plebsu popierają prawie wszyscy. Daje do myślenia?
Minister zdrowia Izraela niechcący chlapnął, że paszporty sanitarne nie mają nic wspólnego ze zdrowiem, a mają jedynie zmusić opornych do zaszczepienia! Daje do myślenia?
Ponad trzysta osób dziennie (!) umiera w Polsce na nowotwory. Czy media w ogóle poruszają ten temat, czy buduje się dla nich dodatkowe szpitale? Nie! Kogo w ogóle obchodzą jakieś nowotwory? Przecież to stare i niemodne, prawda? Za to rzuca się wszystkie siły do walki z chorobą, którą 80% "chorych" przechodzi zupełnie bezobjawowo, zaś choroba ta zabija 2 promile (1 na 500), głównie wśród starszych i z innymi chorobami. Daje to coś do myślenia? Nie, od myślenia jest przecież telewizor...

122


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat