Rozpoczęła się X-jubileuszowa edycja festiwalu Interakcje. Artyści performerzy niemal z całego świata zgromadzili się po raz pierwszy w Ośrodku Działań Artystycznych.
Tuż przed jubileuszowymi Interakcjami…Jak piotrkowscy performerzy radzą sobie z rolą artystów i gospodarzy “Interakcji”, a jak znoszą krytykę tego, co robią?
Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje” jest jednym z największych w Europie projektów przedstawiających sztukę akcji.
W czasie jego kolejnych edycji w Piotrkowie Trybunalskim pojawili się prawie wszyscy znaczący performerzy z całego świata.
Do udziału w tegorocznej jubileuszowej edycji zaproszeni zostali artyści, którzy w ocenie organizatorów wywarli największy wpływ na rozwój tej imprezy.
W ramach festiwalu zostanie zaprezentowanych: ponad 40 indywidualnych pokazów, specjalny koncert jubileuszowy oraz cykl wykładów w szkołach ponadgimnazjalnych poświęconych sztuce.
Pacjenci, którzy w poniedziałek wybierają się do poradni Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie przy ul. Rakowskiej odejdą z przysłowiowym kwitkiem. Poradnie 5-go maja będą nieczynne, a szpital będzie funkcjonował jak podczas ostrego dyżuru.
Od dziesięciu lat w „sercu Polski” i w centrum świata – w Piotrkowie - odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji “Interakcje”. To jedyny organizowany w Polsce corocznie oraz jeden z kilku europejskich festiwali poświęconych sztuce performance. Festiwal budzi skrajne reakcje.
Do naszej redakcji napłynął list otwarty w sprawie ataków na organizatorów INTERAKCJI.
Publikujemy jego treść:
Piotrkowska policja otrzymała zgłoszenie od dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej, że w pobliżu jednej ze stacji czuć intensywną woń gazu. Na miejsce natychmiast udali się zaalarmowani policjanci. Przybyli również funkcjonariusze Straży Pożarnej i Pogotowia Gazowego. Jak się okazało, 20- letni pracownik, na polecenie właściciela stacji, w jednym z pomieszczeń nielegalnie przepompowywał gaz z 11 kilogramowych butli do głównego zbiornika znajdującego się na placu.
Trzy medale przywieźli z Raciborza zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego z zawodów o Puchar Polski seniorów w stylu klasycznym. Na podium stanęli: Patryk Maciołek (60 kg - II miejsce), Michał Król (74 kg - II miejsce) i Maciej Szczepanik (66 kg - III miejsce).
Obchody sześćdziesiątej ósmej rocznicy zbrodni katyńskiej zaplanowano na najbliższy weekend. W piątek, 18 kwietnia o godz. 11:00 rozpocznie się widowisko zatytułowane “Pamięć i hołd Golgocie Wschodu”, które odbędzie się w piotrkowskim Muzeum. Na widowisko zaprasza Gimnazjum nr 1 oraz Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej.
- Stadion Concordii przy ulicy Żwirki będzie modernizowany. Pragnę o tym zapewnić wszystkich, którzy losem obiektu są zainteresowani - zapewnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. - To nie jest jakieś małe podwóreczko, które wystarczy pozamiatać i posprzątać - dodaje prezydent Chojniak.
Piotrkowski stadion ma spełniać standardy PZPN. Inwestycja jest na razie w fazie projektu. Miasto podpisało pod koniec marca umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego.
To był prawdziwie medalowy weekend dla młodych zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego. Juniorzy i kadeci wywalczyli w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS aż 15 medali (w tym 4 złote)! Z bardzo dobrej strony pokazali się w Chełmie młodzicy, którzy wywalczyli sześć miejsc na podium i triumfowali w klasyfikacji drużynowej.