Tomasz Stasiak złożył mandat radnego. O swojej decyzji poinformował pozostałych radnych na koniec listopadowej sesji. Rada Miasta w Piotrkowie jednogłośnie zgodziła się na wygaszenie mandatu radnemu Tomaszowi Stasiakowi, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady.
Czy wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie zdefraudował ponad 30 tysięcy złotych ze związkowej kasy w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej? Odpowiedzi na to pytanie poszuka prokuratura w Piotrkowie. Dziś zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Janusz Wiernicki, przewodniczący NSZZ Solidarność w MZGK.
Biało zrobiło się na piotrkowskich drogach i chodnikach. W piątek wczesnym wieczorem spadł pierwszy tej zimy śnieg. Kilkanaście minut wystarczyło by zasypało wszystkie piotrkowskie ulice i chodniki.
Około 33-35 tysięcy złotych nie może się doliczyć komisja rewizyjna kontrolująca wpływy i wydatki zakładowej NSZZ Solidarność w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. Braki te wyszły na jaw po tym jak z funkcji wiceprzewodniczącego zakładowej "S" oraz jej skarbnika odwołano Tomasza Stasiaka, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Piotrkowie.
Psychoza strachu i spirala podejrzliwości zapanowały w małej podstawówce w podpiotrkowskim Bogdanowie (gm. Wola Krzysztoporska). Powodem wzajemnej nieufności jest mały dyktafon, który - włączony - wypadł z płaszcza nauczycielki, która podczas przerw zawsze wychodziła z pokoju nauczycielskiego.
Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji Starego Miasta w Piotrkowie w ramach projektu Trakt Wielu Kultur. Estetyka Starówki zdecydowanie się poprawiła, choć nie ulega wątpliwości, że do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele.
Policjanci zatrzymali dwóch 17-latków podejrzanych o pobicie swojego kolegi. Do zdarzenia doszło 9 listopada po północy na terenie dyskoteki w Woli Krzysztoporskiej.
Jeszcze niedawno wydawało się, że długo oczekiwany remont Stadionu Miejskiego przy ulicy Żwirki rozpocznie się w tym roku. We wrześniu zapewniał o tym na naszej antenie prezydent Krzysztof Chojniak.
12,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas 21. kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków.
Piotrków, jako jedno z pierwszych miast w Polsce opracował własny, autorski program usuwania wyrobów zawierających azbest już w 2005 r. - Może trochę się pośpieszyliśmy, bo czas na usuwanie azbestu jest do 2032 roku, a my do końca 2007 już pozbyliśmy się ponad 35,6 proc. eternitowych dachów, ale stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać- mówi Robert Kowalski z referatu ochrony środowiska piotrkowskiego magistratu. - Teraz pieniądze są, a nie wiadomo, co będzie później.