Zakaz postoju w piotrkowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Jeśli na ulicy objętej SPP jest zakaz zatrzymywania, czy postoju - to, gdy zaparkujemy w tym miejscu, musimy liczyć się z mandatem.
Zima trzyma. Na chodnikach śnieżno, a na drogach ślisko. To jednak amatorom szaleńczej jazdy nie przeszkadza. Stosując się do całorocznej zasady “pięćdziesiąt po mieście to obciach”, łamią dozwoloną prędkość. I tak chyba do wiosny...
W ostatnich dniach znacznie przybyło świeżego białego puchu. Dzieci mają nadzieję, że śnieg wytrzyma do ferii. Kierowcy wręcz odwrotnie. Marzą o tym, żeby jak najszybciej stopniał. Z dnia na dzień coraz trudniej zaparkować w mieście.
Wczoraj na ulicy Mireckiego w Tomaszowie miała miejsce kolizja drogowa.
Dyskusja o fotoradarach rozgorzała na nowo po ogłoszeniu projektu Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
27 nałożonych mandatów i 10 zabranych dowodów rejestracyjnych, skontrolowanych w sumie ponad 60 pojazdów - to bilans policyjnej akcji „bus”.
Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał kierujący tirem, który zakończył jazdę na barierach energochłonnych krajowej „ósemki”.
Nietrzeźwy kierowca volkswagena odpowie za zlekceważenie zakazu kierowania samochodem, jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Kilka dni temu reporterka Strefy FM zapytała Marka Krawczyńskiego, pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zdrowia i Pomocy Społecznej o sytuację w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie. Jego wypowiedź wzbudziła negatywne emocje.
Niedawno w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie wykryto świerzb. Pensjonariusze zarzucali dyrekcji DPS-u, że nie odseparowano chorych od zdrowych, w pokojach jest zimno, nie działa winda, a pracownicy zachowują się ordynarnie i nie dbają o mieszkańców. Dyrekcja placówki wszystkie zarzuty odrzuca, tymczasem słuchacze Strefy FM, że przedstawione przez nas problemy to zaledwie wierzchołek góry lodowej.