Mariusz Trynkiewicz. Jak to się zaczęło?
Gdyby żyli, dziś mieliby kolejno po 39, 38 i 37 lat, prawdopodobnie własne rodziny, dzieci… Gdyby żyli… Wojtka jego matka widziała po raz ostatni 4 lipca 1988 roku, Krzysztofa, Artura i Tomka rodzice zobaczyli po raz ostatni, kilka tygodni później, 29 lipca 1988 roku…
Blisko 300 uczniów z całego regionu wzięło udział w XIII już Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie zorganizowało Gimnazjum w Szydłowie. Koncert laureatów odbył się w niedzielę (12 stycznia) w kościele parafialnym.
Piotrków od czasów I wojny światowej, zniszczenia piotrkowskich wiaduktów na skutek działań wojennych, przejęcie władzy w mieście przez wojska austriackie, codzienne życie piotrkowian podczas okupacji austriackiej – to tylko niektóre sceny, które można zobaczyć w kilkuminutowej kompilacji o Piotrkowie.
Podczas remontu piotrkowskiego kościoła Panien Dominikanek uszkodzono zabytkowe polichromie - twierdzi konserwator zabytków.
Od zeszłego roku nie obowiązuje już ochrona ujęcia wody, ale zalew to wciąż park krajobrazowy i obowiązują na nim przepisy związane z utworzeniem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego zakazujące poruszania się m.in motorówkami. Czy jest szansa na zmianę przepisów?
Jak dawniej świętowali przybycie Nowego Roku i karnawał piotrkowianie? Gdzie i jak się bawili? Jeszcze sto lat temu pewne całuski rozdawane paniom o mało nie wywołały skandalu towarzyskiego w pewnym szacownym gronie.
Miały być usługi i gastronomia, będzie figa z makiem. - Mogliśmy się dogadać, z mojej strony nie było najmniejszego problemu - mówi przedsiębiorca z Piotrkowa, który chciał zainwestować w budynek po kinie Hawana.
Dzisiaj 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W Piotrkowie rocznicowe uroczystości przygotowują przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych oraz Instytutu Historii piotrkowskiej filii UJK.
Na dziedzińcu Klasztoru Ojców Bernardynów w Piotrkowie kolejarze wybudowali już szopkę dla świętej rodziny.