Już po raz trzeci II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie zorganizowało święto szkoły. Uczniowie, ale i nauczyciele prezentowali swoje zdolności wokalne jak i aktorskie, a to wszystko w klimacie lat 70.
Zbliża się czas dokonywania wyborów. Gimnazjaliści i ich rodzice zastanawiają się, jaką wybrać szkołę. Młodzi ludzie i wspomagający ich w wyborze dorośli muszą sobie uświadomić, że wybór zawodowego kierunku kształcenia nie przekreśla decyzji o studiach wyższych, a jedynie może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim to dobra szkoła z tradycjami.
Prawie 50 tysięcy zł dotacji pozyskał Piotrków Trybunalski na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Pieniądze przekazał miastu wojewoda łódzki.
W PRL-u przy większych zakładach pracy funkcjonowały szkoły zawodowe, które kształciły przyszłych pracowników. Uczniowie oprócz teorii zdobywali też wiedzę praktyczną i zarabiali pierwsze pieniądze. Po zmianie ustroju, likwidacji zakładów państwowych i zmianie nastawienia rządzących, zawodówki znikały z mapy oświatowej kraju. Konsekwencją tego był fakt, że w firmach zaczynało brakować fachowców. Znaleziono antidotum: system dualny taki jaki od lat funkcjonuje za naszą zachodnią granicą. Kształcenie zawodowe tak, ale „zawodówek” jednak nie będzie, zastąpią je szkoły branżowe.
Coraz więcej szkół podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych przez uczniów. Nie tylko na lekcjach.
Ostatnia narada z dyrektorami szkół i przedszkoli przed rozpoczęciem roku szkolnego odbyła się w piotrkowskim magistracie. Głównym tematem spotkania była oczywiście reforma edukacji.
Jak oznakowane są drogi w okolicach szkół w powiecie piotrkowskim i czy przejścia dla uczniów są widoczne dla kierowców - sprawdzili pracownicy Biura Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszem policji.
Choć jeszcze pod koniec lipca piotrkowski magistrat informował, że 7 nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania lub czas nieokreślony straci pracę, dziś kierownik Referatu Edukacji informował na antenie Strefy FM, że pracy nie straci nikt.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego zatwierdził na stanowisku dyrektorów, wybranych w trybie konkursowym, trzech szefów placówek oświatowych, prowadzonych przez samorząd powiatowy.
Do 21 czerwca gimnazjaliści (wkrótce absolwenci) muszą wybrać szkołę ponadgimnazjalną, do której chcieliby uczęszczać od nowego roku szkolnego. Każdy może wybrać maksymalnie trzy placówki.