Dzień Otwarty zorganizowało w sobotę 13 kwietnia III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim. Swoją ofertę społeczność szkolna pokazała gimnazjalistom i ósmoklasistom.
Jak wygląda poniedziałek (8 kwietnia) w szkołach na terenie gminy Wola Krzysztoporska? Co dzieje się w związku ze strajkiem nauczycieli?
Niewykluczone, że w poniedziałek (8 kwietnia) dojdzie do strajku w oświacie. Piotrków jest na to przygotowany. Jeśli nauczyciele zdecydują się na strajk, zajęcia dla uczniów będą prowadzone w miejskich instytucjach takich jak MOK czy OSiR.
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wydał 9 zarządzeń zastępczych, którymi zdekomunizował placówki oświatowe w regionie, ponieważ wcześniej nie zrobiły tego samorządy.
W hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wolborzu, z inicjatywy Anetty Goworek, pedagoga szkoły, odbyły się XVII Targi Edukacyjne. Dwadzieścia szkół ponadgimnazjalnych z powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego prezentowało swoją ofertę edukacyjną i zachęcało uczniów do wybrania dalszej drogi kształcenia.
Pokazy z kickboxingu, zajęcia z kryptologii i szyfrowania, warsztaty graficzne i rysunkowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji Dnia Otwartych Drzwi przygotowała piotrkowska „Budowlanka”. Pierwszego dnia wiosny na wszystkich odwiedzających Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 czekali nauczyciele, doradcy zawodowi i uczniowie. Oferta edukacyjna placówki dotyczyła zarówno nauki w technikum, jak i w szkole branżowej I stopnia.
Już w czwartek, 21 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie (ul, Broniewskiego 16) zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Początek o godzinie 9.00. Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, a także do rodziców uczniów.
Wiele miast w całej Polsce postanowiło wprowadzić w szkołach zajęcia, podczas których poruszane mają być zagadnienia związane m.in. z homofobią, dyskryminacją rasową czy hejtem. Kierownik Referatu Edukacji piotrkowskiego magistratu Radosław Kaczmarek zapewnia, że w Piotrkowie nie ma takiej potrzeby, ponieważ każda szkoła prowadzi już własny program profilaktyczno-wychowawczy.
We wrześniu 2019 roku do szkół średnich trafi tzw. podwójny rocznik, czyli zarówno młodzież, która ukończyła ośmioklasową podstawówkę, jak i absolwenci gimnazjów. W związku z tym we wszystkich piotrkowskich placówkach powstanie więcej oddziałów klas pierwszych. - Niektóre szkoły będą na skutek tych zmian przepełnione, ale sobie z tym poradzimy - zapewnił Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji w piotrkowskim Urzędzie Miasta.
Pomidorówka, zalewajka, pizza, naleśniki z serem to dania serwowane przez piotrkowskie stołówki, które skradły serca większości uczniów. Od godziny 7.00 do 11.00 praca w kuchni idzie pełną parą. Jeśli na obiad mają być ziemniaki, kucharki muszą ich obrać...120 kg. Ze szkolnej stołówki nikt nie może wyjść głodny.