W Szkole Podstawowej imienia Władysława Jagiełły w Wolborzu do grona społeczności szkolnej przyjęto tegorocznych pierwszoklasistów.
Dwadzieścia zarzutów dotyczących przekroczenia uprawnień, oszustwa, poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia pieniędzy znalazło się w akcie oskarżenia przeciwko byłemu dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
Nauczyciele znów strajkują. Tym razem protest ma być jednak inny niż ten wiosenny. Szkoły nie będą zamknięte, więc rodzice nie muszą obawiać się o swoje dzieci. Nauczyciele chcą pokazać istotne kwestie dotyczące ich pracy. Zdecydowali się więc na strajk włoski.
W środę 16.10. o godz. 14.00 w kościele NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie odprawiona zostanie uroczysta msza święta, podczas której dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Lidia Łopusiewicz zawierzy całą szkołę Niepokalanemu Sercu Maryi - informuje na swoim profilu FB Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski.
We wszystkich szkołach gminy Grabica zorganizowano obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystych akademii uczniowie podziękowali nauczycielom za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem, wierszem i piosenką.
Uroczyście otwarte zostały, po gruntownym remoncie, szkoła podstawowa i przedszkole w Proszeniu. Dopisali goście, były występy uczniów i podziękowania dla lokalnej społeczności.
Coraz więcej uczniów piotrkowskich szkół rezygnuje z zajęć katechetycznych, z tendencją spadkową mamy do czynienia zresztą w całym kraju. Według danych Centrum Badania Opinii Społecznej w roku 2013 na lekcje religii chodziło 89% ankietowanych uczniów. W ubiegłym roku 70% badanych odpowiedziało, że uczestniczy w katechezie.
Zgodnie z nowymi przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej od 6 września niepełnoletni uczeń nie może sam odbierać szkolnych dokumentów. - Będzie jednak nowelizacja rozporządzenia – zapowiedział szef resortu oświaty Dariusz Piontkowski.
Liceum Plastyczne powstanie w Piotrkowie Trybunalskim. Placówka ma funkcjonować przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 6.
Dziewiętnasty czerwca był bardzo ważnym dniem dla mieszkańców Parzniewic. Data ta wiązała się nie tylko z zakończeniem roku szkolnego i odebraniem świadectw przez dzieci, ale również z uroczystym otwarciem po rewitalizacji zabytkowego parku, z którym od zawsze kojarzona jest szkoła w Parzniewicach.