Ponad 30 strażaków (siedem zastępów) gasiło w miniony weekend pożar suchych traw przy ulicy Broniewskiego w Piotrkowie.
Sprawdzanie stanu porządkowego posesji to zadanie "patrolu ekologicznego" Straży Miejskiej. W ostatnich kilkunastu dniach, tradycyjnie o tej porze roku piotrkowscy strażnicy sprawdzali jaki jest stan czystości w Piotrkowie.
Kilka zastępów Straży Pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w piątek wieczorem w jednej z kamienic przy ulicy Wiejskiej w Piotrkowie.
Jest przenikliwy i niezawodny - mowa o dźwięku alarmu w urządzeniu, jakim jest detektor tlenku węgla. 20 takich czujników przekazał komendantowi PSP w Piotrkowie Włodzimierzowi Kapcowi starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała.
Skrajną głupotą nazwać można zachowanie tych, którzy wypalają trawy. Bo ani to bezpieczne, ani pożyteczne. Efektem wypalania są często niekontrolowane pożary spowodowane przerzuceniem się ognia na zabudowania lub lasy, a skutkujące nieraz dużymi stratami materialnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi. Mimo zakazów i konsekwencji prawnych wypalanie traw jest w Polsce bardzo częste.
Na brzegu znaleziono sznurki, worek i... odciski butów, w wodzie nielegalnie zastawione sieci, a w nich żywe szczupaki, leszcze, płocie i liny. Straż Rybacka udaremniła działalność kłusowników.
W środę rano w budynku Szkoły Podstawowej 10 przy Al. 3 Maja włączyły się czujniki czadu.
Budynek bez drzwi, bez okien, z zawalającym się dachem i... drzewem rosnącym wewnątrz. Tak jeszcze kilka lat temu wyglądała zaniedbana strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole (gmina Sulejów).
Piotrkowski sanepid kontynuuje akcję "Odświeżamy nasze miasta". Na przystankach autobusowych i na drzwiach do emzetek pojawiły się już tabliczki informujące o zakazie palenia papierosów. Wkrótce takie tabliczki zawisną także na placach zabaw oraz na dworcach PKP i PKS.
Ponad 50 razy, w ciągu minionego weekendu, do pożarów traw wyjeżdżała piotrkowska straż pożarna.