Co roku klienci jednego z piotrkowskich barów podziwiają przygotowane przez jego właścicielkę, pisanki. Kosz w okresie Świąt Wielkanocnych zawsze jest pełen pięknych, kolorowych jajek.
Kleszcze w poszukiwaniu pożywienia wkroczyły do miast i osiedli - donosi „Rzeczpospolita”. Zdaniem gazety tych pajęczaków jest coraz więcej i coraz większa ich populacja jest nosicielami groźnych chorób. W ciągu siedmiu lat liczba zdiagnozowanych zachorowań na boreliozę zwiększyła się dwukrotnie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom u dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016).
Wyjazd nauczycielki do sanatorium wywołuje niepokój tegorocznych maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
Aleksandrowski Przyjaciel Zwierząt 2018 - taki tytuł 23 lutego otrzymał Paweł Kowalski z Leśnej Osady Edukacyjnej. Nagrodę wręczono podczas konferencji poświęconej metodom przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami.
Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.
Wstrzymano przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne pacjentów w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W placówce nie działają prysznice. Jest to związane z wykryciem pałeczek legionelli w wodzie.
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
Okres wzmożonych zachorowań na grypę jeszcze przed nami. W ubiegłym roku to właśnie od stycznia do marca można było zaobserwować nasilenie występowania grypy. Obecnie znacznie częściej można spotkać się z objawami chorób grypopodobnych.
Do 2019 roku wzdłuż Pilicy powstanie 80 kilometrów ścieżek rowerowych. Inwestycja to owoc partnerstwa obszarowego gmin z dorzecza Pilicy - Sulejów, Aleksandrów, Ręczno, Wielgomłyny, Żytno, Przedbórz i Masłowice. W piątek włodarze gmin wzięli udział w spotkaniu roboczym w Urzędzie Miasta w Sulejowie. Poruszano tam wszelkie formalne kwestie, między innymi finansowanie projektu.