Coraz częściej Polki oraz Polacy decydują się na alternatywne formy przemieszczania się, do których z pewnością można zaliczyć różnego rodzaju rowery. Dobrej jakości rower pozwoli nam przemieścić się do pracy, na uczelnię, czy też wyjechać za miasto na krótką wycieczkę albo dłuższy biwak. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by takim rowerem udać się na dłuższe, zagraniczne wakacje. Ciekawą opcją jest tutaj z pewnością dobrej jakości rower elektryczny. Decydując się na zakup tego typu roweru, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego potencjalnymi możliwościami, dzięki czemu będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu w przyszłości. Rowery elektryczne stanowią już prawie dziesięć procent rowerów, które są używane w Polsce. Ten trend ma charakter wzrostowy, warto więc przyjrzeć się im z bliska - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Wybór idealnego nowego roweru może być dla niektórych dezorientujący. Nie oznacza to jednak, że należy wybrać pierwszy lepszy model widoczny w sklepie. Poszukiwanie takiego o solidnej konstrukcji i dodatkowych przydatnych funkcjach nigdy nie jest łatwe. Proces ten wymaga podstawowej wiedzy i zrozumienia, na jakim typie roweru chcesz jeździć. Dla ułatwienia w niniejszym artykule opiszemy, czym się kierować w trakcie wyboru tego środka transportu!
Straż Miejska w Piotrkowie zorganizowała akcję znakowania rowerów. W niedzielę między 11 a 13 można było zarejestrować jednoślad i w ten sposób zabezpieczyć go przed kradzieżą. Zainteresowanie było tak duże, że nie udało się obsłużyć wszystkich chętnych. Mieszkańcy nie kryli rozczarowania.
Trzech przyjaciół z gminy Raba Wyżna wyruszyło w rowerową wyprawę, aby nagłośnić akcję pomocy dla 2-letniego Arturka Porębskiego. Do pokonania ponad 800 kilometrów, a na trasie przejazdu był m.in. Piotrków. Drugi etap podróży zakończył się w jednym z hoteli w gminie Wolbórz.
Grand Prix amatorów na szosie przejedzie przez powiat piotrkowski. Już w sobotę wyruszy z Piotrkowa rajd rowerowy dla fanów kolarstwa. W pierwszej części trasa będzie wiodła w kierunku północnego krańca Zalewu Sulejowskiego, a następnie - po przekroczeniu zapory między Swolszewicami a Smardzewicami - w górę rzeki Pilicy do Przedborza.
Rowerem, zamiast zatłoczonym autobusem do pracy? Arval Service Lease Polska, spółka z grupy BNP Paribas, proponuje przedsiębiorcom wynajem rowerów dla pracowników połączony z programem finansowania, ubezpieczeniem, serwisem i sezonowymi przeglądami.
- Ktoś trafnie powiedział, że „rower to tak, jakby przypiąć skrzydła do stóp”. To jest ten wiatr we włosach, ta frajda z jazdy, ze zwiedzania czy bliskości z naturą – przekonuje Michał Rosiak, założyciel i prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej (PGR), z którym rozmawialiśmy o pasji do jednośladów, korzyści z takiej aktywności – również w dobie pandemii, a także o tym, gdzie warto pojechać i jak robić to bezpiecznie.
Jednoślady - w ramach systemu Piotrkowski Rower Miejski - w tym roku pojawią się na piotrkowskich ulicach nie wcześniej niż 1 sierpnia. Dlaczego tak późno? Wykonawca systemu musi mieć zagwarantowany określony czas na przygotowanie się do świadczenia usługi, czyli zakup rowerów, stacji dokujących czy zorganizowanie systemu płatności. Rower Miejski będzie funkcjonować przez najbliższe cztery lata. Do dyspozycji mieszkańców będzie osiemdziesiąt rowerów oraz dziesięć stacji (w tym jedna sezonowa).
Wybór roweru dla dziecka to tak naprawdę nic trudnego. Na rynku można przecież znaleźć sporo propozycji dla naszych pociech w każdym wieku. Czas na coś nowego – polską markę TABOU.
Do 2019 roku wzdłuż Pilicy powstanie 80 kilometrów ścieżek rowerowych. Inwestycja to owoc partnerstwa obszarowego gmin z dorzecza Pilicy - Sulejów, Aleksandrów, Ręczno, Wielgomłyny, Żytno, Przedbórz i Masłowice. W piątek włodarze gmin wzięli udział w spotkaniu roboczym w Urzędzie Miasta w Sulejowie. Poruszano tam wszelkie formalne kwestie, między innymi finansowanie projektu.