Co prawda kwestia tytułu mistrzowskiego została już rozstrzygnięta, ale w Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej wciąż trwa walka o miejsca 2-5. Do końca rozgrywek jeszcze tylko dwie kolejki.
Z krajobrazu Piotrkowa znika rudera, która od kilkunastu lat szpeciła teren Starego Miasta. W poniedziałek rozpoczęła się rozbiórka pustostanu znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. Pereca i Starowarszawskiej.
5,5 tys. zł brutto – tyle otrzymają od prezesa ZUS osoby, które od 1 marca br. do końca lutego przyszłego roku ukończą 100 lat i w związku z tym będą miały przyznane świadczenie honorowe. W województwie łódzkim może być 128 takich osób. Obecnie świadczenie honorowe pobiera w Łódzkiem 175 stulatków.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
Za sprawą warsztatów florystycznych do Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej zawitała wiosna. Udział w zajęciach wzięły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.
Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Łodzi!
Piotrkowscy przedsiębiorcy szukają oszczędności ze względu na wysokie ceny miejskiego ciepła oraz prądu. Przykładem może być Dom Handlowy Merkury, który od początku marca nie korzysta z ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię. Właściciel obiektu postanowił skrócić sezon grzewczy.
Drewniany kościół cmentarny w Witowie powstał w 1835 r. w stylu barokowym. Jeszcze kilka lat temu odprawiano w nim msze święte, jednak upływ czasu dał się mocno we znaki tej zabytkowej drewnianej konstrukcji. Obecnie podejmowane są działania, które mają uchronić konstrukcję i wyjątkowe wnętrza kościółka.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić tylko do końca marca. W tym czasie, choćby zaliczkowo należy dokonać opłaty za noclegi lub atrakcje turystyczne zaplanowane na okres np. majówki lub wakacji. Nie wystarczy samo aktywowanie bonu, należy jeszcze dokonać nim opłaty przed końcem marca.
Wystartowała budowa stacji ładowania dla elektrycznych autobusów, które już niebawem wyruszą na ulice naszego miasta. Niezbędna infrastruktura stanie na zajezdni MZK oraz dwóch pętlach autobusowych.