„Budowa infrastruktury służącej eliminacji zagrożeń środowiskowych związanych z podtopieniami na terenie Radomska” – to nazwa projektu, który zostanie zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Śmierdzi od lat i wygląda na to, że śmierdzieć będzie. Mieszkańcy wsi Niechcice w gminie Rozprza zdążyli się już chyba przyzwyczaić, że wiosną i latem wiatr wiejący od strony świńskiej fermy i masarni zwala z nóg. - Niestety jak dotąd nie ma norm odorowych i rzeczywiście jest to słaba strona regulacji prawnej. Nie da się określić, gdzie zaczyna się uciążliwość - informuje ochrona środowiska. Wniosek? Nie może śmierdzieć za bardzo.
Kilka zdań teoretycznych na temat powołanej organizacji zbrojnej przez władze RP.
EA7 - pierwsza euroazjatycka autostrada poprowadzi przez Piotrków Trybunalski.
Najwięcej tlenku węgla wdychamy w kwietniu i grudniu. Wtedy też wisi nad nami największa warstwa pyłu. W czerwcu natomiast przekroczone są normy stężenia ozonu. Największe stężenia dwutlenku siarki zanotowano w punktach przy ul. Dąbrowskiego i Włókienniczej, a dwutlenek azotu daje się najbardziej we znaki w rejonie autostrady A1.
Nie wiesz, co zrobić ze zużytymi bateriami? Wkrótce problem ten zostanie rozwiązany, ponieważ na terenie miasta staną pojemniki, do których piotrkowianie będą mogli wyrzucać zużyte baterie.
Organizatorem akcji, dzięki której na terenie Piotrkowa staną zielone pojemniki na odpady, jest REBA Organizacja Odzysku S.A. (organizacja typu non profit), spółka wyspecjalizowana w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii oraz akumulatorów małogabarytowych, która buduje na terenie kraju system selektywnej zbiórki tych odpadów.