Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę ok. godz. 12.40 na drodze krajowej nr 91 w Kruszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika policji wynika, że rowerzysta, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo bmw. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł.
Ukazał się właśnie ostatni numer Tygodnia Trybunalskiego dostępny dla czytelników online za darmo. Za tydzień wszystko wraca do normalności, czyli… m.in. do kiosków. A tymczasem sprawdźcie, o czym piszemy w najnowszym numerze.
Policja z Piotrkowa dotarła do dilerów i zabezpieczyła 122 gramy środków odurzających. Narkotykami handlowało małżeństwo z gminy Wolbórz. Trzem osobom przedstawiono zarzuty. Za handel narkotykami grozi do 12 lat więzienia.
Dwie ciężarówki i samochód osobowy zderzyły się na drodze krajowej nr 91 w Srocku. Wypadku nie przeżyła pasażerka samochodu osobowego.
Blisko 40 gramów marihuany i 50 gramów amfetaminy przejęli funkcjonariusze wydziału kryminalnego bełchatowskiej policji. Zarzuty posiadania środków odurzających przedstawiono notowanemu już 47-latkowi z Bełchatowa, który narkotyki trzymał w swojej lodówce.
W województwie łódzkim jest 37 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W statystykach nie uwzględniono jednego przypadku z powiatu piotrkowskiego, o którym poinformował dzisiaj sanepid.
To jeden z najbardziej oryginalnych i charakterystycznych budynków w Piotrkowie. Niemal wzorcowy obiekt powojennej architektury modernistycznej. Wkomponowany pomiędzy secesyjne kamienice szczególnie wyróżnia się z zabudowy ulicy, przy której go usytuowano. Ciekawie prezentuje się nie tylko jego elewacja od strony ulicy, ta od strony podwórza może zaskakiwać. Jej dominantę stanowi przede wszystkim częściowa ściana kurtynowa.
Od 22 maja do końca miesiąca prowadzone będą roboty drogowe polegające na układaniu warstwy ścieralnej na DK nr 91 na odcinku od Niechcic w kierunku Kamieńska (8,8 km).
Najnowszy numer Tygodnia Trybunalskiego już dostępny: online i za darmo!
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.