Gwiazdy polskiego kina zagrają w serialu według powieści "Król" Szczepana Twardocha, do którego zdjęcia będą kręcone m.in. w naszym regionie. Niedawno w Piotrkowie Trybunalskim odbył się casting do tego serialu.
Co łączy Nowy Jork, Procol Harum, Templariuszy i Piotrków? Osoba Arkadiusza Niemirskiego. Dziennikarz i powieściopisarz, autor między innymi kontynuacji słynnej serii o Panu Samochodziku, goszcząc w Miejskiej Bibliotece Publicznej, opowiedział o swoich podróżach do Nowego Jorku, spotkaniach - zamierzonych i przypadkowych - z Gary’m Brookerem, jak i zapowiedział nowe, poprawione wydanie „Bożka Templariuszy”, powieści sensacyjno-kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Piotrkowie.
Piotrkowscy strażnicy miejscy po raz pierwszy za pomocą drona kontrolowali jakość spalin produkowanych w kominach mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. W czwartek (31 stycznia) udali się na osiedle Wierzeje, gdzie sprawdzili dwadzieścia kominów.
Mroźna aura przyczyniła się do pogorszenia stanu powietrza w Piotrkowie. Według tego, co pokazują nam czujniki Airly, w centrum miasta dopuszczalna norma pyłu PM 2,5 była przekroczona została o 735%, natomiast PM 10 o 707%!
Najgorzej jest w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim. Trochę lepiej, ale też źle, w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów nie jest co prawda „czerwonym punktem” na mapie najbardziej zanieczyszczonych miast, ale również tam walka trwa. Sprawdzamy, jak ze smogiem radzą sobie ościenne miasta.
Kominiarze wspólnie z piotrkowskim magistratem i strażą miejską pokazywali mieszkańcom w jaki sposób można oszczędzić na opale i przy okazji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to w ramach czwartkowej akcji przeprowadzonej w Rynku Trybunalskim.
Na ten temat rozmawiali eksperci w ramach konferencji, która zorganizowana została w środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Rozmawiano m.in. o zagrożeniu dla zdrowia, jakie wynika z obecności smogu. Przedstawiciele Urzędu Miasta opowiedzieli o działaniach mających na celu jego ograniczenie.
W Piotrkowie trwa montaż sensorów monitorujących stan powietrza. W mieście pojawi się 20 takich czujników.
Gmina Sulejów to kolejny samorząd, który dołączył do akcji informacyjnej poświęconej czystości powietrza.
Przeszło 300 dzieci wzięło udział w wielkim finale drugiej edycji „Lokomotywą po wiedzę” – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego, który odbył się w minioną sobotę, 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.