Choć trudno w to uwierzyć… oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta znów jest zamknięty. Dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej nie znalazła czasu, by wypowiedzieć się w tej sprawie. Powody zamknięcia oddziału zdradził nam za to przedstawiciel NFZ.
Oddział kardiologii i chorób wewnętrznych Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność, od wtorku (26 września) będzie mógł przyjmować pacjentów. Dyrekcji placówki udało się zatrudnić nowych lekarzy.
Obiegowa opinia jest taka, że szpitale jedynie udają, że karmią pacjentów. W internecie (zwłaszcza na Facebooku) aż roi się od zdjęć coraz to bardziej obrzydliwych dań, które jedzenia zazwyczaj nie przypominają. Sprawdziliśmy, jak karmi się chorych w piotrkowskich (i nie tylko) szpitalach, ale i w Areszcie Śledczym.
Wszystko wskazuje na to, że oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie od poniedziałku wznowi swoją działalność. Placówka zatrudniła już nowych lekarzy.
W związku z wejściem w życie od 1 października systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli sieci szpitali, zmieni się sposób organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Łódzkiem.
Chociaż warunki dla kierowców były w poniedziałek wręcz wymarzone, na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i al. Concordii doszło po południu do stłuczki.
Tylko 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne otrzymał Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie od Łódzkiego Oddziału NFZ, w nowej propozycji kontraktowej na IV kwartał 2017 r. i rok następny. Oznacza to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych. Można sobie wyobrazić jak bardzo wydłużą się kolejki.
Od 1 września funkcjonowanie oddziału kardiologiczno-internistycznego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy Roosevelta zostanie zawieszone. Pacjenci nie będą przyjmowani przynajmniej przez miesiąc.
Na ulicy Haeringa w Piotrkowie Trybunalskim doszło w czwartek do wypadku drogowego. Ranne zostały 45-latka i 10-letnia dziewczynka.
- W Polsce największe wyzwanie to brak lekarzy, szczególnie odczuwają to szpitale powiatowe. Brakuje internistów, kardiologów, pediatrów - mówił na antenie Radia Strefa FM Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. Dotyczy to także Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta.