- Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej.
Każdy system społeczny na świecie musi być karmiony odpowiednią ideologią. Jest to rzecz naturalna i zrozumiała. Nieszczęściem dla ludzi świata najemnej pracy (bez względu na formę zatrudnienia) jest to, że obecny system, siłą rzeczy kapitalistyczny, stoi na niewzruszonym fundamencie neoliberalizmu. Ideologia ta tkwi korzeniami w latach 60. ubiegłego wieku, a szczególny jej rozwój należy wiązać z prezydenturą Ronalda Reagana w USA oraz z pełnieniem funkcji premiera przez Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii.
Lenka Kowalczyk z Przygłowa to pierwsza mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która przyszła na świat w 2018 roku. Dziewczynka jest zdrowa, poród przebiegł bez powikłań. We wtorek szczęśliwi rodzice odebrali gratulacje od starosty, Stanisława Cubały.
„Nie nazywałbym tego konfliktem” – tak Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski ocenił trwającą debatę (wymianę pism i oświadczeń) między miastem, a powiatem w sprawie szpitala przy ul. Roosevelta.
Miliard złotych trafi jeszcze w grudniu na konta szpitali i placówek medycznych w Polsce, w tym do 27 z województwa łódzkiego. - Sfinansowanie nadwykonań z budżetu państwa jest wydarzeniem bez precedensu i jest możliwe dzięki dobrej sytuacji finansowej i współpracy ministra zdrowia, ministra rozwoju i finansów oraz Narodowego Funduszu Zdrowia – informuje nas przedstawiciel łódzkiego NFZ.
Sprzęt za 800 tys. zł (w tym dwa nowe aparaty USG) trafił do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W środę w placówce odbyła się uroczystość przekazania urządzeń.
Szpitalny Zielony Park Rehabilitacyjny, który powstanie na terenie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, najprawdopodobniej będzie gotowy wiosną przyszłego roku.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie po raz trzeci otrzymał certyfikat akredytacyjny. Oznacza to, że spełnia wiele surowych standardów, co wyróżnia go na tle innych placówek w województwie łódzkim.
Zarząd powiatu piotrkowskiego zaproponował, aby miasto Piotrków przejęło szpital przy Roosevelta. Powiat proponuje także powołanie zespołu roboczego, którego zadaniem będzie przygotowanie szczegółowych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej. A co na to władze miasta?
Odział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie ma wznowić działalność do 18 grudnia. Taka informacja pojawiła się podczas środowej sesji Rady Miasta.