14 lutego 1942 roku powołano do życia Armię Krajową. Dla Piotrkowa to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ pierwszym komendantem AK został urodzony i wychowany w tym mieście - Stefan Rowecki-Grot.
Ponad 100 osób uczestniczyło w niedzielnym morsowaniu w Moszczenicy. Amatorzy lodowatych kąpieli brali udział w 4. urodzinach tamtejszego Klubu Morsa. Wydarzenie miało przede wszystkim szczytny cel - zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Łukasza Tabały, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.
Po obniżce podatku paliwo na stacjach staniało, ale na chwilę. Popularną benzynę Pb95 można było zatankować nawet za 5,15 złotych za litr. Teraz cenę windują globalne procesy na rynku ropy. Ogólnopolska średnia cena benzyny wzrosła o siedem groszy. Na niektórych stacjach podwyżki sięgają kilkunastu groszy.
Choć niemal każdy mieszkaniec Piotrkowa wie, gdzie jest „Krzywda” i znajdujący się tam park, to próżno szukać tej nazwy na oficjalnych mapach i planach miasta. Bo i nie zawierają one zwyczajowych nazw, a „Krzywda” to właśnie potoczne określenie parku noszącego imię Jana Pawła II, który znajduje się w śródmiejskiej części trybunalskiego grodu.
Iga Smolec, arialistka z Piotrkowa dostała zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Świata w akrobatyce powietrznej. Zawody mają się odbyć już za miesiąc, a żeby wziąć w nich udział, sportsmenka musi zebrać około 9 tys. złotych.
Zespół z Jarosławia wygrał z MKS-em Piotrcovią Piotrkowem Trybunalskim.
Piotrkowianin z kolejnym kompletem punktów. Zespół z Piotrkowa bardzo pewnie pokonał przedostatnią w ligowej tabeli Handball Stal Mielec w meczu 15. Serii PGNiG Superligi. To druga w tym sezonie wygrana z rywalem z Mielca i drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo w 2022 roku.
12 lutego 1944 roku na piotrkowskich Budkach naziści dokonali zbrodni na Polakach. Rozstrzelano 20 osób w ramach zemsty za zabicie w tym samym miejscu niemieckiego żandarma. W 78. rocznicę tego tragicznego wydarzenia, środowiska lewicowe z Piotrkowa upamiętnili rozstrzelanych przez hitlerowskiego okupanta. Pod pomnikiem poświęconym ofiarom tej zbrodni złożono kwiaty i znicze.
„Są takie dziury, że nie da się jeździć autem” - to słowa jednej z mieszkanek Oprzężowa, która do naszej redakcji zgłosiła się z prośbą o interwencję w sprawie naprawy tamtejszej drogi powiatowej.
Jedna ciężarówka przewoziła za ciężki i za szeroki ładunek bez wymaganego zezwolenia. W drugiej kierowca korzystał ze zmienionego oprogramowania tachografu – rejestrował swój rzekomy odpoczynek w trakcie jazdy. Nienormatywny zestaw został skierowany na parking strzeżony. Sprawą manipulacji tachografu zajmuje się policja. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.