To pytanie w listopadzie zadaje sobie większość kierowców. Jak będzie w tym roku w Piotrkowie? - Jesteśmy w blokach startowych - zapowiada, odpowiadający za odśnieżanie miasta, Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta
Trwają prace przy remoncie ul. Mikołaja Reja. Mieszkańcy z nowej nawierzchni będą mogli skorzystać jeszcze w tym tygodniu.
Nie brakuje propozycji na patriotyczne spędzenie najbliższych dni. Swoją ma także piotrkowska Platforma Obywatelska.
Jak alarmują nas czytelnicy portalu epiotrkow.pl, na autostradzie A1 w pobliżu wiaduktu na węźle Piotrków Trybunalski Południe, zwany też węzłem bełchatowskim, może dojść do tragedii. Na nadesłanych zdjęciach widać plastikowe bariery ustawione w taki sposób, że bez problemu może w nie wjechać rozpędzone auto.
Znajdujący się przy ul. Sulejowskiej budynek bardzo często nazywany jest mianem piotrkowskiej Manufaktury, a to za sprawą stylu i materiału z jakiego powstał. Kojarzyć się może z łódzkim centrum handlowym, bo i historia obu miejsc jest związana z przemysłem.
Tym razem zagra Kasztelania Swing Band i grupa solistów. Koncert odbędzie się w niedzielę (07.11) na terenie parafii św. Jacka i Doroty przy ul. Wojska Polskiego.
W niedzielę, 7 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów - podróżni w Krakowie skorzystają z nowych przystanków, a na Mazowszu poprawi się oferta połączeń na trasie Warszawa - Radom.
Kolejny sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego już za nami. Jednoślady można było wypożyczać do końca października. W minionym już sezonie wypożyczano je znacznie częściej niż przed rokiem. Popularne były także rowery dwuosobowe, czyli tandemy.
Kolejny już raz Rynek Trybunalski stał się miejscem protestu piotrkowian. Tym razem sprzeciw dotyczył przepisów, które sprawiły, że w Pszczynie zmarła matka, której lekarze nie usunęli ciąży. Kobieta dostała wstrząsu septycznego po tym, jak w jej łonie umierało kilkumiesięczne dziecko. Lekarze nie przystąpili do udzielania jej pomocy, ale czekali na obumarcie płodu.
Po raz kolejny kierowcy mogli sprawdzić poprawność ustawienia świateł w swoich autach. W ramach ogólnopolskiej akcji policji "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" diagności pomagali kierowcom w prawidłowym ustawieniu reflektorów, by nie oślepiały innych kierowców. W Piotrkowie takie badanie było możliwe na stacji przy ul. Glinianej.