Młodzieżowi radni z Radomska pomogą absolwentom szkół podstawowych zdecydować o wyborze szkoły średniej. Od dziś (11.05) będą przedstawiać oferty radomszczańskich liceów za pomocą mediów społecznościowych.
Takim wyczynem popisał się w czasie weekendu 57-latek z Opoczna. Do poniedziałkowego poranka trzeźwiał w policyjnej celi, bo podczas podpalania auta miał blisko 2 promile alkoholu - relacjonuje Barbara Stępień, oficer prasowy policji w Opocznie.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Piotrkowie prowadzi nabór na najem lokali w nowo powstających budynkach A i B przy ul. Broniewskiego. Mieszkania budowane są w systemie pod klucz. Planowany termin oddania budynków - III kwartał 2021 r.
Przez epidemię koronawirusa z użytku wyłączone są m.in. miejskie pływalnie. Ośrodek Sportu i Rekreacji wykorzystał czas przestoju na remont.
Kobieta i mężczyzna dokonując zakupów w drogeriach na terenie Piotrkowa, nie skanowali wszystkich artykułów. Młodzi ludzie zostali ujęci przez ochronę sklepu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie wprowadza od dzisiaj niewielkie zmiany w rozkładzie jazdy. Dotyczą one linii nr 2 i 9.
O pięciu nowych przypadkach koronawirusa w Piotrkowie poinformowało wczoraj biuro prasowe wojewody łódzkiego. Pozytywne wyniki badań dotyczą m.in. dwóch pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki.
Rząd zezwolił na otwarcie przedszkoli już od 6 maja. By jednak właściwie przygotować je do przyjęcia dzieci, piotrkowscy urzędnicy postanowili zrobić to nieco później.
W nadchodzącym tygodniu zapadną decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
W województwie łódzkim odnotowano 12 kolejnych zakażeń koronawirusem, z czego 5 przypadków dotyczy mieszkańców Piotrkowa. Informację o nowych zachorowaniach na Covid-19 podało w niedzielę po południu biuro prasowe wojewody łódzkiego.