Uczniowie biorący udział w specjalnym programie nauki na świeżym powietrzu bardziej angażują się w lekcje i cieszą się ze zdobywania wiedzy - wykazał brytyjski eksperyment. Zadowoleni są także nauczyciele.
W dzisiejszym biznesie liczy się kreatywność, szybkość i dążenie do realizacji celów. To sposób na osiągnięcie sukcesu. Nie byłoby to jednak możliwe bez dużej dawki wiedzy merytorycznej. To obecnie must-have. Publikacje naukowe dawno przestały być przeznaczone tylko dla grona naukowego. „Twardy” biznes czerpie z nauki. Wydawnictwa naukowe działają na rynku wraz z wydawnictwami komercyjnymi. Tendencję potwierdza Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.
W Piotrkowie Trybunalskim otwarto oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej. Będzie się mieścił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jej przedstawiciele podkreślają, że takie miejsce jest w trybunalskim grodzie potrzebne.
Coraz więcej ludzi zleca pisanie różnego rodzaju prac zaliczeniowych, licencjackich, magisterskich, czy wręcz fragmentów albo całych książek studentom i innym osobom wyspecjalizowanym w konkretnych dziedzinach nauki, czy wiedzy popularnonaukowej. Sytuacja ta może nie jest do końca etyczna, zwłaszcza gdy podpisujemy później taki elaborat swoim imieniem oraz nazwiskiem, ale jest jak najbardziej realna, a część osób zarabia, czy też dorabia właśnie w ten sposób. W języku angielskim nazywamy to ghostwritingiem. Internet jest pełen tego typu ogłoszeń, zawierających cenniki za stronę tekstu, zróżnicowane w zależności od stopnia jego trudności, a część z nas na pewno ma choć jednego ze znajomych, kto trudnił się albo nadal trudni tego typu dorywczą pracą, popularną zwłaszcza w środowiskach zbliżonych do uniwersytetów i innych szkół wyższych.
Analiza ekspresji białka przy pomocy zjawiska elektroforezy, metody projektowania robotów, zastosowanie efektu Meissnera oraz podstawy patofizjologii ogólnej człowieka - to zaledwie ułamek zagadnień, z którymi zmierzyli się uczniowie z województwa łódzkiego podczas piątego obozu naukowego ADAMED SmartUP. Wśród nich znalazła się również młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego.
Polacy toną dwa razy częściej niż inni mieszkańcy Europy. Może byłoby inaczej, gdyby wprowadzić obowiązkową naukę pływania w szkołach?
Rozpoczął się piotrkowski Tydzień Nauki i Techniki. Do końca kolejnego tygodnia w Mediatece 800-lecia przygotowano wiele atrakcji. Będą pokazy naukowe, warsztaty oraz konkursy z nagrodami.
Spotkanie uczniów piotrkowskiej "Budowlanki" z posłem na sejm RP Grzegorzem Lorkiem było okazją do poznania pracy parlamentarzysty, sposobów przygotowania ustaw, głosowania nad nimi czy pracy mediów w Sejmie. Na kilka godzin aula szkoły zamieniła się w polski parlament, a uczniowie w posłów. To była prawdziwa lekcja postaw obywatelskich.
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano zajęcia dydaktyczne dla niemieckich studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Ostfalii. Głównym celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat organizacji systemu resocjalizacyjnego i jego uwarunkowań instytucjonalnych oraz codziennej pracy ze skazanymi.
W dzisiejszych czasach dysponujemy różnorodnymi formami nauki języka. Możemy uczyć się samodzielnie, w grupach, w kraju czy za granicą. Możemy podejść do nauki typowo książkowo lub wyruszyć na wyjazd językowy i zdobywać wiedzę bardziej praktyczną. Każda z tych form ma swoje plusy oraz minusy. W tym artykule postaram się krótko omówić każdy ze sposobów nauki, aby łatwiej było Ci dobrać najbardziej odpowiednią formę dla siebie.