Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim złożył swoją ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącą udzielania świadczeń wypowiedzianych przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka.
Drugi konkurs ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii także nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ponownie nikt nie złożył oferty do NFZ.
Od piątku 23 grudnia od godziny 18:00 do wtorku 27 grudnia do godziny 8:00 POZ nie pracują. W razie zachorowania musimy więc skorzystać z porad medyków z punktów nocnej pomocy. W Łodzi jest siedem takich punktów m.in. punkt przy ulicy Rewolucji 1905 roku prowadzony przez CSK, gdzie pracują pediatrzy. Możemy skorzystać z dowolnego punktu pomocy, który jest najbliżej nas – nie obowiązuje rejonizacja.
Ogromne kolejki w aptekach, wypełnione po brzegi przychodnie, masa nieobecności w szkołach i puste sale przedszkolne - tak wygląda rzeczywistość w Piotrkowie i regionie od kilku dni. Chorujemy na potęgę, potwierdzają to także dane statystyczne.
Łódzki oddział NFZ ogłosił drugi konkurs na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii. Chodzi o przejęcie oddziałów, które z końcem stycznia zlikwidowane zostaną w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił konkursy na świadczenia szpitalne wypowiedziane przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Oferty można składać do 2 grudnia.
Pięć osób zatrzymało Centralne Biuro Śledcze w związku z fałszowaniem recept na preparat dla niemowląt. Na procederze Narodowy Fundusz Zdrowia miał stracić 700 tys. złotych.
Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy i którzy zgłoszą się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala otrzymają adekwatną pomoc medyczną na takich samych zasadach jak polski pacjent. Za leczenie zapłaci NFZ z budżetu państwa.
Od 14 lutego uczniowie z województw łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego będą odpoczywać od zajęć szkolnych. Nie zawsze będzie to beztroski czas. Warto wiedzieć, gdzie znaleźć pomoc medyczną w przypadku niespodziewanej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.
Mammobusy zawitają do powiatu piotrkowskiego. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi.