Porodówka w Piotrkowie. Do dwóch razy sztuka?

Piątek, 16 grudnia 202210
Łódzki oddział NFZ ogłosił drugi konkurs na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii. Chodzi o przejęcie oddziałów, które z końcem stycznia zlikwidowane zostaną w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Nowy konkurs ogłoszony jest na realizację świadczeń od 1 lutego 2023 roku. 

Ogłoszenie rozstrzygnięcie postępowania nastąpi 23 stycznia, tak żeby bez żadnych przeszkód i zakłóceń świadczenia mogły być realizowane od 1 lutego przez placówkę lub placówki wybrane w konkursach ofert - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ, przypominając, że do końca stycznia świadczenia w zakresie położnictwa i ginekologii bez zmian prowadzi Powiatowe Centrum Matki i Dziecka.

To już drugi konkurs ogłoszony przez NFZ. W pierwszym nie zgłosił się żadne podmiot. Zainteresowanie przejęciem porodówki oraz innych oddziałów wykazuje Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie. W pierwszym postępowaniu nie złożył jednak oferty, a to przede wszystkim ze względu na fakt ciągle trwających negocjacji z personelem, który miałby na tych oddziałach pracować. 

Rozmowy z personelem Powiatowego Centrum Matki i Dziecka nie zakończyły się, cały czas trwają. Jednocześnie potwierdzam, że Samodzielny Szpital Wojewódzki nadal jest zainteresowany realizacją świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii - podkreśla Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy szpitala przy ul. Rakowskiej. 

Oferty w konkursie można składać do 9 stycznia 2023 roku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lokas ~Lokas (Gość)19.12.2022 14:52

Pisowskie państwo kartonowe

00


Teraz ~Teraz (Gość)16.12.2022 18:45

Rakowska pogrąży wszystko jak pis cały kraj

25


Zgnijcie jak chwast ~Zgnijcie jak chwast (Gość)17.12.2022 20:15

Dokładnie jaki personel? Czy tak trudno napisać Lekarze? Mało im? I super aby pracownicy którzy już się w jakiś sposób porozumieli z Rakowską(pielęgniarki) do praktycznie końca swojej kariery w pcmd nie będą nic wiedzieć. Zresztą Salowe, Sekretarki nawet rozmowy nie miały tylko podanie o zatrudnienie składały. To co to za rozmowy z personelem? Jakim? tylko medycznym. A medyczny niestety od brudnej roboty nie jest.

20


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)16.12.2022 09:51

Porodowka w Piotrkowie? Cytujac klasyka a komu to potszebne !

011


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat