Kolejne drogi na terenie gminy Wola Krzysztoporska – tym razem te niepokryte asfaltem – doczekały się w październiku drobnych remontów.
Należytej ostrożności nie zachował kierowca tira, który skręcając z ulicy Wojska Polskiego w 1 Maja zahaczył tyłem naczepy o zaparkowaną skodę, potem odjechał z miejsca kolizji. Całą tę sytuację obserwował dyżurny Straży Miejskiej obsługujący miejski monitoring.
Pierwotnie prace miały potrwać do końca września, ale przez dodatkowe roboty kanalizacyjne przedłużyły się i mają zakończyć się najpóźniej 31 października.
Jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie modernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie. Będzie to kontynuacja ubiegłorocznych prac.
W samo południe w piątek rozpocznie się w parku ks. Józefa Poniatowskiego festyn „Budowlanka bawi Reymontem” zorganizowany z okazji 800-lecia. Zabawa potrwa do godz. 17.00.
W Tomaszowie Mazowieckim ma być bezpieczniej, a to dzięki uruchomionemu najnowocześniejszemu monitoringowi wizyjnemu. 11 kamer przez całą dobę śledzi i nagrywa centrum miasta. Operator takiej kamery jest w stanie przeczytać nawet tytuł artykułu w gazecie, czytanej przez stojącego kilkadziesiąt metrów dalej przechodnia. To dodatkowe oczy dla służb, takich jak straż miejska, policja, a nawet pogotowie.
Już w sobotę 7 października w C.H. Focus otwarty zostanie pierwszy w Piotrkowie salon odzieżowy marki Monnari. Z tej okazji na klientki czekać będą atrakcyjne oferty. Skorzystać będzie można z rabatu – 20% na dowolne modele, bądź kupić torbę z nowej kolekcji, a drugą dobrać jedynie za złotówkę. To nie wszystko! Do każdego zakupu powyżej 50 zł Monnari podaruje prezent niespodziankę.
Rozpoczął się kurs kształcący przyszłych monterów rusztowań, zorganizowany przez piotrkowskie Młodzieżowe Centrum Kariery OHP. Zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, w łącznym wymiarze 80 godzin, prowadzone są w Bełchatowie. Uczestniczy w nich młodzież w wieku od 18 do 25 lat, niepracująca i nieucząca się. Kurs to sposób na nieodpłatne zdobycie nowych kwalifikacji.
Problem nadmiernie obciążonej „dwunastki” mogłyby - w niewielkim stopniu, ale jednak - zredukować przebudowy dróg lokalnych. Na przykład odcinka Łęczno - Kłudzice. Ale i tutaj sprawy mają się nie najlepiej. - Na ten odcinek w budżecie gminy Sulejów nie zabezpieczono zbyt wysokiej kwoty - mówił w programie "O tym się mówi" na antenie Strefy FM radny Rady Miasta, Sebastian Gaik.
Poprzedni rząd stawiał na orliki, niewykluczone że ten postawi na strzelnice. Młodzież ma uczyć się obsługi broni, by strzec granic ojczyzny.