W Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Klementynowie (gmina Sulejów) odbyła się uroczystość, podczas której dokonano długo oczekiwanego poświęcenia placówki przez biskupa diecezji częstochowskiej księdza Jana Wątrobę.
Od nieszczęśliwej porażki 2:3 rozpoczęły swój udział zawodniczki Bąku Volley School w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet. Mimo prowadzenia 2:0 i znakomitej gry we wszystkich elementach nie potrafiły zwyciężyć.
Coraz częściej dochodzi do dewastacji nagrobków na piotrkowskich cmentarzach. Złomiarze najczęściej demolują te zabytkowe, składające się dużej liczby metalowych elementów.
W Dąbrowie nad Czarną został rozegrany IV Turniej Niepodległości w piłce siatkowej o puchar wójta gminy Aleksandrów.
Zorganizowanie pogrzebu w dzisiejszych czasach wiąże się z dużymi kosztami. Płacimy między innymi za miejsce pochówku na cmentarzu. Trzeba jednak pamiętać, że opłata ta obowiązuje przez 20 lat.
Krótsze rozprawy w wydziale pracy piotrkowskiego sądu. Od października wszystko, co dzieje się na sali rozpraw jest nagrywane - to znaczenie skróca trwanie procesu.
W Piotrkowie jest 570 starych nagrobków na cmentarzu katolickim, 104 na prawosławnym, 108 na ewangelickim i ponad 500 na żydowskim. Prawie wszystkie wymagają renowacji. Okazuje się, że odnowienie tych ponadstuletnich wcale nie jest takie proste. Ciągle brakuje na nie pieniędzy i... specjalistów, którzy zajmują się kamieniarstwem artystycznym.
W ostatnią niedzielę października w zimowej aurze na “Orliku” przy Szkole Podstawowej w Bujnach rozegrano 16. Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn Drużyn Niezwiązkowych Sześcioosobowych.
Podsumowano pierwszą radomszczańską kwestę na rzecz ratowania
zabytkowych nagrobków. Wolontariusze, w tym m.in. prezydent Radomska Anna Milczanowska i posłanka Elżbieta Radziszewska zbierali pieniądze na
Starym Cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych.
O kolejnym rekordzie mogą mówić organizatorzy tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków. W tym roku trwała ona cztery dni.