Między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód drogowcy rozpoczęli układać betonową nawierzchnie na budowanej autostradzie A1. Prace prowadzone są w okolicach Wodzinka w kierunku południowym.
Jak poinformowała aspirant Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie, cmentarze będą otwarte w święta dla osób chcących odwiedzić groby najbliższych, ale przypomina również o panujących obostrzeniach i zapowiada patrole w ich okolicach.
24 marca 2020 roku w życie weszła nowelizacja prawa upadłościowego, która upraszcza zasady ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji, jest to bardzo przydatna usługa. Co oznacza w praktyce?
Co do tego, że sytuacja nie sprzyja organizacji wyborów, zgodzą się wszyscy. Tyle, że jedni chcieliby zmiany sposobu ich przeprowadzenia, a inni przesunięcia terminu.
Policja uspokaja, w Piotrkowie można odwiedzać cmentarze. Ważne jest jednak byśmy podczas wizyt na nekropoliach zachowywali niezbędne środki ostrożności. Jeśli nie musimy, odłóżmy odwiedziny naszych bliskich zmarłych do czasu, kiedy będzie to bezpieczne.
Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafiają do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentę. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne trafi do ok. 9 mln osób.
Na budowie autostrady A1 na odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski po przerwie zimowej kontynuowane są roboty związane z konstrukcją jezdni głównej – aktualnie wykonywana jest podbudowa C8/10 tzw. chudy beton.
Nad Polską przechodzi wyż atmosferyczny o wartościach sięgających 1050 hPa. Lekarze zalecają odpoczynek, picie dużej ilości płynów i sen.
- Polska Agencja Prasowa (PAP) wspólnie z GovTech Polska uruchamia społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących wirusa SARS-CoV-2, publikowanych w internecie;
- Szukamy liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji nt. koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami;
- Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.
Uczniowie dowiedzą się, co z egzaminem ósmoklasisty co najmniej na tydzień przed planowanym terminem jego przeprowadzenia - powiedział w czwartek (19.03) minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że brane są pod uwagę różne scenariusze, m.in. zastąpienie egzaminu konkursem świadectw.