Stan sieci ciepłowniczej w niektórych częściach Bełchatowa nie jest dobry, dlatego aby uniknąć awarii w okresie grzewczym i przerw w dostawie ciepła do mieszkań, tutejsze Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sukcesywnie wymienia swoją infrastrukturę. Do września tego roku PEC chce wymienić ponad 6,7 km sieci ciepłowniczej na terenie miasta.
W Piotrkowie jest 10 bloków, w których nie ma centralnego ogrzewania. Lokatorzy nadal noszą węgiel w wiadrach na trzecie, czwarte piętro. Na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej czekają m.in. mieszkańcy z bloku przy Próchnika 13.
Rozstrzygnięto konkurs na Sponsora Tytularnego gigantycznej inwestycji bełchatowskiej “Giganty Mocy”. 2,5 mln na przedsięwzięcie wyłoży PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Jeszcze w czerwcu Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej w Tomaszowie ogłosi przetarg na modernizacje oczyszczalni ścieków. - Chcemy wprowadzić nowe rozwiązania techniczne – mówi Andrzej Barański, prezes zakładu.
Brakuje pieniędzy, więc na kompleksową modernizację ulicy Rolniczej nie ma na razie co liczyć.
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II ogłosił przetarg na wykonanie remontu oddziału ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego. Wykonawcę robót poznamy na początku czerwca, a już w lipcu ekipy budowlane przystąpić mają do pracy.
Ulica Belzacka w Piotrkowie (na odcinku od Zjazdowej do Armii Krajowej) nie będzie już ślepa.
Taka inwestycja umocniłaby znaczenie naszego regionu na ekonomicznej mapie Polski. Czy Bełchatów stanie się potęgą paliwową ? - zastanawia się dzisiejszy „Dziennik Łódzki”. Ma w tym pomóc inwestycja za ponad 70 milionów Aleksandra Gudzowatego w Biopaliwa.
W Moszczenicy rozpoczęto budowę amfiteatru i rozbudowę Gminnego Ośrodka Kultury. Wyłoniony w przetargu wykonawca wszedł już na teren budowy.
To będzie największy w historii Bełchatowa tego typu projekt. Budowa “Gigantów Mocy” to jedyna taka ekspozycja w Polsce, a być może i w Europie. Zwiedzający “Giganty” będzie mógł “przenieść się w czasie”, by przekonać się, jak powstaje prąd.