Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzili pacjenci Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Tegoroczne obchody kładły nacisk na promocję zdrowia psychicznego w miejscu pracy oraz zjawisko wypalenia zawodowego. Patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.
Należytej ostrożności nie zachował kierowca tira, który skręcając z ulicy Wojska Polskiego w 1 Maja zahaczył tyłem naczepy o zaparkowaną skodę, potem odjechał z miejsca kolizji. Całą tę sytuację obserwował dyżurny Straży Miejskiej obsługujący miejski monitoring.
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Filmowym pn. „Nie rozróżniam, nie odróżniam, nie segreguję, nie prześladuję – TOLERUJĘ!” pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia organizowanym w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS.
Do wypadku doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 91, niedaleko skrzyżowania z ulicą Moryca w Piotrkowie.
W latach 2006-2016 działalność zakończyło 51 takich ośrodków. W województwie łódzkim w 2012 zamknięto na przykład punkt w Łęczycy. Problem nagłaśnia środowa "Rzeczpospolita". Coraz większą popularnością cieszą się mobilne punkty pobrań w specjalnych, podstawionych autobusach.
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
Neurolodzy z bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego złożyli wypowiedzenia. Z pracy chcą odejść wraz z końcem miesiąca.
Piłka nożna, siatkówka i crossfit – to wszystko podczas Jesiennego Turnieju w Woli Krzysztoporskiej, który promował zdrowy styl życia.
Malejąca liczba mieszkańców Piotrkowa to jeden z większych problemów, z jakim muszą mierzyć się władze miasta. Gdyby wrócili ci, którzy wyjechali kilka lat temu do pracy np. w Wielkiej Brytanii, sytuacja na pewno by się poprawiła. Tylko jak ich do powrotu zachęcić?
20 lat temu Robin Williams, wybitny amerykański aktor pojawił się na planie w Piotrkowie, by zagrać tytułową rolę w filmie „Jakub kłamca”. Przez blisko dwa tygodnie miasto było niemal oblężone przez dziennikarzy, fotoreporterów i ekipy telewizyjne z Polski i z zagranicy. Wszyscy chcieli na własne oczy zobaczyć gwiazdora z Hollywood. Część mieszkańców Starego Miasta przez filmowców miała utrudniony dostęp do własnych mieszkań.