Australia, Nowa Zelandia, Niemcy czy Francja. Tylko w tym roku. Piotrkowianka Aleksandra Olczyk zdobywa światowe sceny. Dopiero trzy lata temu skończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, a już jest cenioną sopranistką występującą na całym świecie. Wcześniej śpiewała m.in. w RPA czy Japonii, przed nią jeszcze występy w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Ma też zaproszenie do Ameryki Południowej. Najwięcej koncertuje jednak w Europie.
W Piotrkowie trwają prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Żelaznej, Dmowskiego, Górnej i al. Armii Krajowej. Od 23 kwietnia jezdnia wschodnia na odcinku od Górnej do Dmowskiego będzie zamknięta.
Julia Wiktorowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie została laureatką 43. Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki. Uczennica dotarła do ostatniego etapu, który w czwartek został rozstrzygnięty w Muzeum Narodowym w Warszawie.
W poniedziałek około 16.00 podczas prac na 427 km DK1 znaleziono pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.
90 lat temu w Piotrkowie dokonano poświęcenia nowo wybudowanego kościoła. Była to pierwsza po 300 latach świątynia rzymsko-katolicka wzniesiona w Piotrkowie na jego zachodnich terenach poza obrębem piotrkowskiej Starówki. Obecnie kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego należy do jednych z największych piotrkowskich świątyń i pod względem architektonicznym w żaden sposób nie przypomina tego, który zapoczątkował tę parafię.
Martyna Nowak, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie „Nowe Spojrzenie” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej w mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego - Kostromie.
Dzień Otwarty zorganizowało w sobotę 13 kwietnia III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim. Swoją ofertę społeczność szkolna pokazała gimnazjalistom i ósmoklasistom.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Wojciech Baranowski (Baranovski) wystąpił w sobotę w Katowicach na jubileuszowej, dwudziestej piątej edycji Fryderyków, nagród polskiej branży fonograficznej za dokonania muzyczne. Był nominowany w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Urodzony w Opocznie artysta to absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
To pytanie od jakiegoś czasu nie daje spokoju mieszkańcom gminy Grabica, którzy boją się o swoje zdrowie. Mówią o szkodliwym promieniowaniu elektromagnetycznym, które będzie emitować konstrukcja. Wójt Krzysztof Kuliński wydał negatywną decyzję dla tej inwestycji, jednak czy to wystarczy, by wszystko zablokować?