Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na oznakowanie skrzyżowania Al. Armii Krajowej, ul. Dmowskiego i Górnej. Jego wątpliwości dotyczą sytuacji, kiedy jadąc Al. Armii Krajowej skręcamy w ul. Górną. Czy znaki rzeczywiście wprowadzają wówczas kierowcę w błąd?
Mieszkańcy Sulejowa uczcili rocznicę zbombardowania miasta podczas II wojny światowej. Od tych dramatycznych wydarzeń minęło już 79 lat, ale pamięć o nich jest wciąż żywa.
Zbigniew Krężel nie żyje. Miał 68 lat. Był legendą drużyny piłkarskiej Concordii Piotrków. Grał w zespole, który zajął 4. miejsce w ówczesnej II lidze w sezonie 1978/1979.
Do Sulejowa przyjechali w sobotę nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale zatrzymywali się tam także przejeżdżający DK 12 kierowcy z całego kraju, jedni i drudzy chyba nie żałowali, bo Sławomir, który rozpoczął swój koncert o 17.30 zabawił i starszych i młodszych. Oprócz niego na scenie, która stanęła na sulejowskiej polance z okazji dni tego miasta i gminy, wystąpili także Lord i Kombii.
Sławomir, Kombii i Lord – takie gwiazdy wystąpią podczas zbliżających się Dni Sulejowa. - Zapraszamy na wyjątkowe multimedialne show, jakiego w Sulejowie jeszcze nie było! Już w najbliższą sobotę, magiczna Polanka przeżyje kolejne muzyczne zatrzęsienie – zapraszają organizatorzy.
Mieszkańcy Piotrkowa uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pod tablicą poświęconą piotrkowianinowi gen. Stefanowi Roweckiemu, ps. Grot.
To tylko scenariusz szkolenia, w którym w środę uczestniczyli pacjenci i personel oddziału dziecięcego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. W ćwiczeniach wzięli udział także strażacy z piotrkowskiej jednostki.
Powiat piotrkowski pamięta o mieszkańcach wsi zamordowanych podczas II wojny światowej. Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, czyli nowo ustanowione święto państwowe obchodzono także w naszym regionie. Z tej okazji w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja naukowa poświęcona historii chłopów zaangażowanych w walkę zbrojną lub pomoc partyzantom.
Na placu po byłym przedszkolu podczas prac związanych z rewitalizacją robotnicy natknęli się na niewypał z II wojny światowej. Jest to granat RPG-40 produkcji rosyjskiej.
Wielu mieszkańców jest zaskoczonych faktem, że we wtorek na głównych ulicach Piotrkowa pojawiły się flagi państwowe. W lipcu święto państwowe obchodzono bowiem w PRL-u i to 22 lipca. Okazało się jednak, że od tego roku 12 lipca obchodzić będziemy Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.