Kolejnych pięć boisk w ramach rządowego programu Orlik 2012 wybudowanych na terenie naszego województwa zostanie oddanych dzisiaj do użytku. Kompleksy powstały m.in w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Czerniewicach (powiat tomaszowski).
Grający w piotrkowskiej klasie okręgowej (V liga) GUKS Gorzkowice będzie miał zmodernizowany stadion.
Piotrków, jako jedno z pierwszych miast w Polsce opracował własny, autorski program usuwania wyrobów zawierających azbest już w 2005 r. - Może trochę się pośpieszyliśmy, bo czas na usuwanie azbestu jest do 2032 roku, a my do końca 2007 już pozbyliśmy się ponad 35,6 proc. eternitowych dachów, ale stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać- mówi Robert Kowalski z referatu ochrony środowiska piotrkowskiego magistratu. - Teraz pieniądze są, a nie wiadomo, co będzie później.
Jak to się dzieje, że rzeczoznawcy, pracując teoretycznie według jednakowych ministerialnych wytycznych, w Radomsku liczą rynny zniszczone przez sierpniowe wichury, a w Gorzkowicach rynien już nie liczą?
Najpoważniejsza w ostatnich latach awaria wodociągowa w gminie Gorzkowice została właściwie już usunięta. Od niedzieli wody pozbawieni byli mieszkańcy kilku największych ulic w stolicy gminy, a także Urząd Gminy. Wczoraj wieczorem wszystko wróciło do normy.
- To największa awaria wodociągowa w ostatnich latach - przyznał wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk. Od wczoraj służby gminne próbują usunąć awarię, jednak jak na razie bezskutecznie. Wody nie ma na ul. Kościelnej, Szkolnej i przyległych.
Oszukano nas - mówią zgodnie mieszkańcy Gorzkowic. Rząd obiecywał im 100% zwrotów za straty, jakie ponieśli na skutek trąby powietrznej, która przeszła przez region w sierpniu tego roku i zniszczyła im dorobek życia. Tymczasem szkody naprawiają na własny koszt. Szybko okazało się, że wiele zniszczonych elementów było "luksusem".
Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Niechcic. W sobotę po meczu piłkarskim Startu Niechcice z RKS 1979 Radomsko na ulicach wokół obiektu piłkarskiego doszło do regularnej bijatyki. Kibice przyjezdnej drużyny nie mogli się pogodzić z porażką.
Milion złotych dla rolników z terenów ogarniętych kataklizmem przeznacza Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Kiedy taka informacja pojawiła się zaledwie cztery dni po huraganie, niejeden rolnik, który stracił zabudowania gospodarcze, maszyny i zboże dopiero co zwiezione po żniwach, odetchnął z ulgą. Dziś, miesiąc po tragedii, ludzie wciąż nie mogą zapomnieć o nawałnicy. Wciąż mają przed oczami szkody, które wyrządziła.
Jeszcze dziesieć dni temu Centrum Informacyjne Rządu, przekazywało mi informacje, że straty w województwie łódzkim wywołane sierpniową nawałnicą wynoszą 3 miliony złotych, być może z tego względu, czyli braku informacji tak pominięto ziemię piotrkowską w pomocy rządowej- powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się w Piotrkowie poseł Antoni Macierewicz.